El seleccionador sub-17 Julen Guerrero ha donat a conèixer la llista de vint jugadors que disputaran les trobades corresponents a la Ronda Elit del Campionat d'Europa de la categoria i que atorga el passaport per participar en el proper Europeu d'Hongria.
Raúl Jiménez, guardameta juvenil del València CF, es manté entre els fixos en les convocatòries d'Espanya sub17
Els jugadors estan citats diumenge 19 de març, a les 12.00 hores a l'Aeroport Adolfo Suárez Madrid-Barajas, desplaçant-se a continuació a l'hotel Alameda, on quedaran concentrats.
Aquesta mateixa tarda realitzaran una sessió d' entrenament i l' endemà, dilluns 20 de març, es desplaçaran a Istanbul i posteriorment a a Antalya, on romandran fins a la finalització del torneig.
Espanya sub17 jugarà contra les seleccions d'Alemanya, Finlàndia i la selecció local, Turquia. Passaran a la fase final de l'Europeu els primers de cadascun dels vuit grups, més els 7 millors segons s'uniran a la selecció d'Hongria, amfitriona del Campionat d'Europa.
Ja està classificada la selecció de Irlanda com a primera classificada del grup 6.
La Selecció té previst el seu retorn dimecres 29 de març, via Istanbul, amb arribada estimada a Madrid a les 13.35 hores.
El Calendari de partits es detalla a continuació:
dia | hora | partit |
---|---|---|
22/març | 12:00 | Espanya – Finlàndia |
25/març | 15:30 | Espanya – Turquia |
28/març | 14:00 | Alemanya – Espanya |
JUGADOR | CLUB |
---|---|
RAÚL JIMÉNEZ LATORRE(per) | VALENCIA CF |
HUGO MARTÍNEZ GONZÁLEZ | ALBACETE BALOMPIÉ |
PEIO HUESTAMENDIA AGUIRREBURUALDE | CLUB ATLÈTIC |
JORGE RAJADO RUIZ | ATLÈTIC DE MADRID |
JAVIER DÍAZ IGUAL | ATLÈTIC DE MADRID |
FRANCISCO ESTEBAN SÁNCHEZ | ATLÈTIC DE MADRID |
DEREK BOAKIYE – OSEI | EINTRACHT FRANKFURT |
PAU PRIM COMA | FC BARCELONA |
PAU CUBARSÍ PAREDES | FC BARCELONA |
MARC GUIU PAZ | FC BARCELONA |
HÉCTOR FORT GARCÍA | FC BARCELONA |
ALEXIS OLMEDO VILA | FC BARCELONA |
ALBERT NAVARRO ESCRICHE | FC BARCELONA |
JAVIER FERNÁNDEZ GONZÁLEZ | FC BAYERN MUNICH |
FRANCISCO PEDRO ÁRBOL CÓRDOBA(per) | GRANADA CF SAD |
LLUC CASTELL SOLÉ | RCD ESPANYOL |
ROBERTO MARTÍN URUEL | REAL MADRID CF |
ÓSCAR MESA PÉREZ | REAL MADRID CF |
JON MARTÍN VICENTE | REAL SOCIETAT |
DANIEL DÍAZ GÁNDARA | REAL SOCIETAT |
Grups de la ronda d'elit
Grup 1 (22-28 de març): Sèrbia (amfitrió), Israel, Espanya viatjarà fins, Bielorússia
Grup 2 (22-28 de març): Montenegro, Gales (amfitrió), Escòcia, Islàndia
Grup 3 (22-28 de març): Països Baixos (amfitrió), Anglaterra, Dinamarca, Irlanda del Nord
Grup 4 (22-28 de març): Espanya, Alemanya, Turquia (amfitrió), Finlàndia
Grup 5 (22-28 de març): Portugal (amfitrió), Txèquia, Polònia, Eslovaquia
Grup 6 (completat):
Avança a la ronda elit com a guanyador de grup: República d'Irlanda
subcampió: Itàlia
També en el grup: Ucraïna, Xipre (amfitrió)
Grup 7 (22-28 de març): Bèlgica, Noruega (amfitrió), Croàcia, Eslovènia
Grup 8 (22-28 de març): França (vigent campió), Suïssa, Letònia, Albània (amfitrió)