Penúltima jornada de la segona fase reduïda a la Preferent Cadet amb tres equips ja amb plaça per disputar el play-off d'ascens, Primer Toque CF, Sedavi CF A i CF Arena Alicante, continua l'emoció a la recerca de les places restants i de les dues places d'ascens directe.
Grup 1
Classificat per jugar el play-off el Primer Toque CF A, de moment segon classificat a un punt de l'líder, el CD Roda B.
Local | visitant | Data | hora |
Primer Toque C.F. “A” | C.D. Castelló, “B” | 22/05/2021 | 16:45 |
Villarreal C.F. SAD “B” | Esportiu Vila-real “A” | 22/05/2021 | 12:45 |
C.D. Roda “B” | C.D. Acero “A” | 22/05/2021 | 10:00 |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | C.D. Roda “B” | 33 | 14 | 10 | 3 | 1 | 28 | 12 |
2 | Primer Toque C.F. “A” | 32 | 14 | 10 | 2 | 2 | 32 | 12 |
3 | C.D. Castelló, “B” | 26 | 14 | 8 | 2 | 4 | 31 | 20 |
4 | C.D. Acero “A” | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 27 | 19 |
5 | Villarreal C.F. SAD “B” | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 21 | 17 |
6 | Esportiu Vila-real “A” | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 32 | 41 |
Grup 2
Dos equips lluitant per la plaça d'ascens o bé per la plaça de play-off, Tavernes Blanques CF A i Paterna CF A, de moment lidera la classificació el Alboraya UD B, que no té possibilitat d'ascens.
En aquesta jornada els tres equips implicats en el cap de la classificació s'enfronten contra els integrants de el grup, veurem com es resol aquesta jornada, si no la última jornada s'espera un Paterna CF A – Tavernes Blanques on es podrien jugar la seva classificació entre ells mateixos.
Local | visitant | Data | hora |
Tavernes Blanques C.F. “A” | Patacona C.F. “B” | 23/05/2021 | 11:45 |
Alboraya U.D. “B” | C.F. Inter San Jose Valencia “B” | 23/05/2021 | 12:30 |
C.F. Torre Levante “A” | Paterna C.F. “A” | 23/05/2021 | 10:00 |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | Alboraya U.D. “B” | 32 | 14 | 10 | 2 | 2 | 28 | 15 |
2 | Tavernes Blanques C.F. “A” | 31 | 14 | 10 | 1 | 3 | 33 | 19 |
3 | Paterna C.F. “A” | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 24 | 11 |
4 | C.F. Torre Levante “A” | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 25 | 21 |
5 | Patacona C.F. “B” | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 17 | 20 |
6 | C.F. Inter San José “B” | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 25 | 25 |
Grup 3
Quatre equips lluitant per la primera posició, CD Don Bosco A, Atlètic Amistat, Mislata UF i Levante UD B, si bé els granotes no compten a l'hora de l'ascens a Autonòmica Cadet fet de ser campió podria influir en els ascensos directes.
Justament a la part alta de la classificació, el Levante UD B s'enfrontarà a l' Mislata UF.
Local | visitant | Data | hora |
C.D. Don Bosco “A” | At.. Bº. La Llum-Xirivella “A” | 23/05/2021 | 11:00 |
Levante U.D. “B” | sp. Mislata U.F. “A” | 23/05/2021 | 10:00 |
Torrent C.F. “B” | Atletic Amistat “A” | 22/05/2021 | 12:00 |
CLASSIFICACIÓ: LLIGA PREFERIDA ASCENT CADET 3A – JORNADA 4
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | C.D. Don Bosco “A” | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 36 | 19 |
2 | Atletic Amistat “A” | 28 | 14 | 9 | 1 | 4 | 24 | 10 |
3 | sp. Mislata U.F. “A” | 28 | 14 | 9 | 1 | 4 | 22 | 11 |
4 | Levante U.D. SAD “B” | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 18 | 11 |
5 | Torrent C.F. “B” | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 33 | 16 |
6 | Bº. La Llum-Xirivella “A” | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 25 | 20 |
Grup 4
El Sedaví CF A té ja la seva plaça assegurada per jugar el play-off. A tan sols un punt de l'líder UD Alzira B haurà de lluitar per obtenir la primera posició que li podria donar l'ascens automàtic a Autonòmica.
En esta jornada UD Alzira B – UD Alginet i Sedavi CF A – Ciutat de Xàtiva.
UD Alzira B i Sedavi CF A estan amb el gol-average particular empatat (2-2 i 0-0) pel que en cas d'empat decidiria la diferència global de gols, UD Alzira B (32) i Sedavi CF A(30)
Local | visitant | Data | hora |
U.D. Alzira “B” | U.D. Alginet “A” | 22/05/2021 | 19:15 |
Sedavi C.F. “A” | Ciutat de Xátiva C.F.B. “A” | 22/05/2021 | 09:00 |
C.D. S.B. Ontinyent “A” | U.D. Carcaixent “A” | 22/05/2021 | 11:00 |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | U.D. Alzira “B” | 35 | 14 | 11 | 2 | 1 | 40 | 8 |
2 | Sedavi C.F. “A” | 34 | 14 | 10 | 4 | 0 | 36 | 6 |
3 | U.D. Alginet “A” | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 34 | 18 |
4 | C.D. S.B. Ontinyent “A” | 24 | 14 | 8 | 0 | 6 | 24 | 15 |
5 | Ciutat de Xátiva C.F.B. “A” | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 27 | 29 |
6 | U.D. Carcaixent “A” | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 36 | 25 |
Grup 5
El CF Arena Alacant ja és campió de grup i amb plaça assegurada per jugar el play-off. Sent també actualment un dels dos líders de grup juntament amb el CD Don Bosco A, amb el que tindria dret a l'ascens directe.
Local | visitant | Data | hora |
F.C. Atletico Benidorm “B” | C.F. Intercity “A” | 23/05/2021 | 12:00 |
U.E.Gimnastic S.Vicent CF “A” | F.B. Dénia “A” | 22/05/2021 | 09:00 |
C.F. La Nucia “A” | C.F. Arena Alicante “A” | 22/05/2021 | 10:00 |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | CF Arena Alicante “A” | 37 | 14 | 12 | 1 | 1 | 48 | 21 |
2 | C.F. La Nucia “A” | 30 | 14 | 9 | 3 | 2 | 35 | 8 |
3 | F.B. Dénia “A” | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 30 | 13 |
4 | C.F. Intercity “A” | 25 | 14 | 8 | 1 | 5 | 28 | 23 |
5 | Atletico Benidorm “B” | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 20 | 13 |
6 | Gimnastic S.Vicent CF A | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 33 | 27 |
Grup 6
Amb el Elche CF B sense possibilitat d'ascens, CF Celta Elx i Club Costa City A es disputen la plaça d'ascens o play-off a Autonòmica.
Decisiu partit el que enfrontarà aquesta jornada a primer i tercer classificat, Elx CF B i Club Costa City A.
Local | visitant | Data | hora |
Elche C.F. “B” | Club Costa City “A” | 22/05/2021 | 09:00 |
C.F. Celtic Elche “A” | Torrevieja C.F “A” | 22/05/2021 | 11:00 |
Orihuela C.F. “”A”” | Hèrcules C.F. “B” | 23/05/2021 | 10:00 |
CLASSIFICACIÓ: LLIGA PREFERIDA CADET ASCENT 6A – JORNADA 4
Pos | Equip | punts | J | G | I | P | G.F. | G.C. |
1 | Elche C.F. “B” | 32 | 14 | 10 | 2 | 2 | 34 | 13 |
2 | C.F. Celtic Elche “A” | 30 | 14 | 9 | 3 | 2 | 37 | 18 |
3 | Club Costa City “A” | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 43 | 20 |
4 | Hèrcules C.F. “B” | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 32 | 28 |
5 | Orihuela C.F. “”A”” | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 19 | 25 |
6 | Torrevieja C.F “A” | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 16 | 35 |