Avui dissabte a les 20:00, a La Nucia tindrà lloc l'eliminatòria final d'ascens a Segona B, entre CD Alcoià i Atzeneta UE. El guanyador jugués la propera temporada a la categoria de Bronze de el futbol nacional.
El CD Alcoià, campió de el Grup VI, arriba a la final després d'empatar a zero en la seva eliminatòria contra el CF Intercity i classificar-se a l'ésser l'equip millor classificat a la Lliga Regular.
Per la seva banda el Atzeneta UE, va vèncer en la seva eliminatòria disputada al camp del Collao (Alcoi) a la UD Alzira per 3-1.
Recordem que segons el sistema de competició aprovat, “en cas d'empat a terme de el temps reglamentari es determinarà com a vencedor a aquell club que hagués obtingut millor lloc classificatori en la lliga regular, a l'empara de les classificacions finals determinades per la Jutgessa Única de Competició, no disputant, en cap cas, ni pròrroga ni penals“.
No obstant això, en cas que el CD Alcoyano no obtingués la classificació en aquesta final, tindria una altra opció més en una fase addicional, entre els clubs campions de grup que no haguessin obtingut la classificació. Estant el sistema de competició d'aquesta fase a costa de saber el nombre d'equip campions que no aconsegueixin la classificació.
El partit serà retransmès per la plataforma FOOTTERS
Totes les promocions de Tercera
GALICIA (Jo) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 19:30:00 | SD Compostela | CD Boat | 3-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 19:30:00 | Ourense CF | Arosa SC | 2-1 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 19:30:00 | SD Compostela | Ourense CF | |
ASTURIAS (II) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 19:00:00 | CD Lleialtat de Villaviciosa | cabal Esportiu | 0-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 19:00:00 | UD Llanera | CD Covadonga | 2-3 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 19:00:00 | cabal Esportiu | CD Covadonga | |
CANTABRIA (III) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 18:30:00 | CD Laredo | CD Tropezón | 3-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 18:30:00 | RS Gimnàstica de Torrelavega | raig Cantàbria | 1-1 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 18:30:00 | CD Laredo | Club Portugalete | |
PAÍS BASC (IV) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 19:30:00 | Club Portugalete | CD Basconia | 1-0 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 19:30:00 | Sestao River Club | CD Vitòria | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 19:30:00 | Club Portugalete | Sestao River Club | |
CATALUNYA (V) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 20:00:00 | CE podemHospitalet | UE Sant Andreu | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 20:00:00 | Terrassa FC | CE Europa | 1-0 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:00:00 | CE podemHospitalet | Terrassa FC | |
VALÈNCIA (WE) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 20:00:00 | CD Alcoyano | CF Intercity | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 20:00:00 | UD Alzira | Atzeneta UE | 1-3 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:00:00 | CD Alcoyano | Atzeneta UE | |
MADRID (VII) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 21:00:00 | CDA Navalcarnero | RSD Alcalá | 1-1 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 21:00:00 | AD Unió Adarve | AD Alcorcón "B" | 1-3 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 22:00:00 | |||
CASTELLA I LLEÓ (VIII) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 20:00:00 | Zamora CF | CD Numància de Sòria "B" | 2-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 20:00:00 | Gimnàstica Segoviana CF | Arandina CF. | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:00:00 | Zamora CF | Gimnàstica Segoviana CF | |
ANDALUSIA | |||||
Grup IX | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 22:00:00 | Linares Esportiu | Real Jaén CF | 0-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 20:00:00 | CD El Ejido 2012 | CF Motril | 3-2 |
grup X | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 20:00:00 | Betis Esportiu Balompié | CD Utrera | 3-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 22:00:00 | CD Ciutat de Lucena | Xerez Deportivo FC | 1-1 (Classificat per millor posició a la lliga) |
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:00:00 | CD El Ejido 2012 | Real Jaén CF | |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 22:00:00 | Betis Esportiu Balompié | CD Ciutat de Lucena | |
BALEARS (XI) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 21:00:00 | UD Poblense | CE Felanitx | 1-1 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 21:00:00 | CD Eivissa Illes Pitiüses | RCD Mallorca “B” | 0-1 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 21:00:00 | UD Poblense | RCD Mallorca “B” | |
CANÀRIES (XII) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTAT |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 12:00 (Peninsular) | CD marí | UD Tamaraceita | 0-1 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 12:00 (Peninsular) | Tennis SD | UD San Fernando | 0-4 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 12:00 (Peninsular) | UD Tamaraceita | UD San Fernando | |
MÚRCIA (XIII) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 21:00:00 | CF Lorca Esportiva | Mazarrón FC | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 21:00:00 | Club Atlètic Pulpileño | Mar Menor CF | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 21:00:00 | CF Lorca Esportiva | Club Atlètic Pulpileño | |
EXTREMADURA (XIV) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 22:00:00 | CF Villanovense | Extremadura UD "B" | 2-0 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 22:00:00 | CD Coria | CP Cacereño | 0-1 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:45:00 | CF Villanovense | CP Cacereño | |
NAVARRA (XV) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 20:00:00 | UD Mutilvera | CD Pamplona | 0-0 (Classificat per millor posició a la lliga) |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 20:00:00 | AD Sant Joan | Beti - Kozkor KE | 2-4 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:00:00 | UD Mutilvera | Beti - Kozkor KE | |
LA RIOJA (XVI) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 20:00:00 | SD Logroñés | CD Arnedo | 2-0 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 20:00:00 | CD Varea | Casalarreina CF. | 1-0 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 20:00:00 | SD Logroñés | CD Varea | |
ARAGÓ (XVII) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 19:00:00 | SD Tarazona | Reial Saragossa Deportivo Aragón | 1-0 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 19:00:00 | CD Terol | CD Brea | 1-2 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 19:00:00 | SD Tarazona | CD Brea | |
CASTELLA LA MANXA (XVIII) | |||||
PARTIT | DATA | HORA | LOCAL | VISITANT | RESULTATS |
Semifinal 1 | Dill. - 18 Juliol. | 21:30:00 | UD Socuéllamos CF | CD Toledo | 1-0 |
Semifinal 2 | Judici. - 19 Juliol. | 21:30:00 | CD Quintanar de Rei | CD Guadalajara | 1-2 |
Final | Dill. - 25 Juliol. | 21:30:00 | UD Socuéllamos CF | CD Guadalajara |