Sexta jornada de la XII edición de la Copa Federación es disputarà aquest proper diumenge 27 de novembre a les instal·lacions del Planter, participaran equips de les categories aleví de primer i segon any.
Després de 5 jornades, ja són 15 los equipos clasificados en cada categoría.
Seran 16 equips en la categoria de 2n any i 16 en la categoria de 1r any en aquesta segona jornada, repartits en 4 grups de 4 equips .
Com és tradicional es disputarà una primera fase on en tres jornades s'enfrontaran els equips de cada grup. Passaran a la ronda de vuitens de final els 3 primers classificats de cada grup.
A la categoría Alevín 2º año tras la fase de grupos, els 12 equips classificats disputaran 6 eliminatòries de vuitens de final , 2 parts de 20 minuts, passant a quarts de final els 6 equips guanyadors dels partits.
En los cuartos de final de la categoría 2º año, els sis equips classificats jugaran una eliminatòria més, guanyadors d' aquests 3 partits passaran a les jornades de semifinals que es disputaran al maig del 2023.
Por lo que respecta a la categoría alevín 1º año, después de la fase de grupos se disputará una única eliminatoria de cuartos, per la qual cosa pasarán a las semifinales del mes de mayo 6 equips.
Aleví 2n any
Grup A
CF E1 VALÈNCIA-PAIPORTA “A” |
LEVANTE UD “D” |
CF INTER SAN JOSE VALÈNCIA “A” |
CD DON BOSCO “A” |
Grup B
CF GANDIA “B” |
ALBORAYA UD “A” |
CD EL RUMB “A” |
UD ALZIRA “A” |
grup C
SILLA CF “A” |
CF CRACKS “A” |
CANALS PROMESES CF “A” |
UD BETERA “A” |
Grup D
CF ROVELLA MISLATA “A” |
CD SAN MARCELINO “B” |
CD CANET “C” |
UE MANCOMUNITAT “A” |
Aleví 1r any
Grup E
CF E1 VALÈNCIA-PAIPORTA “B” |
FBCD CATARROJA “C” |
UD ALZIRA “B” |
CF INTER SAN JOSE VALÈNCIA “B” |
Grup F
LEVANTE UD “C” |
ALBORAYA UD “B” |
CD SALESIANS BURRIANA “B” |
CF GANDIA “D” |
Grup G
UE TAVERNES DE LA VALLDIGNA “C” |
UD BETERA “C” |
ATH MASSAMAGRELL “B” |
CF CRACKS “I” |
Grup H
CD ZAFRANAR “C” |
CF CASTELL DE LES GERRES “B” |
A SAGUNTINO “B” |
CD MONTESION “C” |
HORARIS
Fase de grups
Vuitens de final 2n any
HORA | 13:50 |
CAMP 1 | Vuitens de Final (1) 1º Grup A – 3º Grup C |
CAMP 2 | Vuitens de Final (2) 1º Grup B – 3º Grup D |
CAMP 3 | Vuitens de Final (3) 1º Grup C – 3º Grup B |
CAMP 4 | Vuitens de Final (4) 1º Grup D – 3º Grup A |
CAMP 5 | Vuitens de Final (5) 2º Grup A – 2º Grup C |
CAMP 6 | Vuitens de Final (6) 2º Grup B – 2º Grup D |
Quarts de final 2n any
HORA | 15:20 |
CAMP 2 | Quarts de final (5) – 2º Any Guanyador 5 – Guanyador 6 |
CAMP 4 | Quarts de final (7) – 2º Any Guanyador 1 – Guanyador 2 |
CAMP 6 | Quarts de final (9) – 2º Any Guanyador 3 – Guanyador 4 |
Quarts de final 1r any
HORA | 14:35 | |
CAMP 3 | Quarts de final (1) 1º Any 1º Grup E – 3º Grup H | |
CAMP 4 | Quarts de final (2) 1º Any 1º Grup F – 3º Grup G | |
CAMP 5 | Quarts de final (3) 1º Any 2º Grup E – 2º Grup G | |
CAMP 6 | Quarts de final (4) 1º Any 2º Grup F – 2º Grup H |
HORA | 15:20 |
CAMP 3 | Quarts de final (6) – 1º Any 1º Grup G – 3º Grup E |
CAMP 5 | Quarts de final (8) – 1º Any 1º Grup H – 3º Grup F |
Normes de la competició
Cada equip jugarà 3 partits classificatoris de 25 minuts de durada. A continuació eliminatòries seran de dues parts de 20 minuts.
Per a la classificació dels grups, en cas d' empat a punts entre dos o més equips, es tindrà en compte, i per aquest ordre, el següent:
a) Resultat particular entre ells. No aplicable en cas de triple empat.
b) Diferència general de gols a favor i en contra.
c) Equip que hagi marcat més gols.
d) Sorteig.
Durant la Fase d' Eliminatòries de cada jornada de classificació, i un partit acaba
amb resultat d' empat, es llançaran tres penals; si persisteix l'empat, se seguiran llançant tandes des del punt de penal, d' alternant-se per sorteig un i altre equip fins que, executat el mateix nombre d' aquests, un guanyador.