A manca de 2 partits per finalitzar la primera fase en la majoria de grups, destaquem els equips classificats en la primera posició de cada grup de la Segona Regional Infantil . Destaquem que són vuit els equips que han guanyat la totalitat dels partits, 9 de 9, o fins i tot, en el cas de la SD Sueca A ha guanyats els deu partits disputats.
També és ressenyable el SB Platges d’Alboraia A que encara no ha encaixat cap gol, amb 92 gols a favor.
Ressenyable també el liderat de el grup 13 del València Fèmines A, empatades a punts amb l'en At.. del Túria CF C, però a l'tenir menor nombre de gols encaixats se situa en primera posició.
Així mateix, el CDJ Collvert compta amb dos equips liderant les classificacions de grup. El infantil B lidera el grup5; mentre que el B lidera el grup 11.
Grup | Equip | Ptes | J | G | GF | GC |
Grup 1 | Rafelbunyol CF | 27 | 9 | 9 | 50 | 5 |
Grup 2 | SB Platges D’Alboraia CF A | 27 | 9 | 9 | 92 | 0 |
Grup 3 | Avant Paterna C.F.. “A” | 27 | 9 | 9 | 69 | 2 |
Grup 4 | Rayo Lliria C.F. “A” | 24 | 9 | 8 | 36 | 8 |
Grup 5 | C.D.J. Collvert “B” | 24 | 9 | 8 | 75 | 11 |
Grup 6 | C.D. Teresianas-Torrent | 25 | 9 | 8 | 34 | 5 |
Grup 7 | SC Requena B | 25 | 10 | 8 | 51 | 11 |
Grup 8 | Almussafes C.F. “A” | 27 | 9 | 9 | 64 | 4 |
Grup 9 | Contaudit Almassera C | 24 | 8 | 8 | 51 | 7 |
Grup 10 | Escola Alemanya FC A | 25 | 9 | 8 | 42 | 15 |
Grup 11 | C.D.J. Collvert “C” | 27 | 9 | 9 | 55 | 12 |
Grup 12 | U.D. Rocafort C.F. “A” | 24 | 9 | 8 | 37 | 6 |
Grup 13 | València Feminas A | 25 | 9 | 8 | 37 | 5 |
Grup 14 | Sedavi C.F. “D” | 24 | 9 | 8 | 59 | 3 |
Grup 15 | C.D. Benifaio “A” | 27 | 10 | 9 | 85 | 5 |
G1 La Ribera | SD Sueca A | 30 | 10 | 10 | 64 | 5 |
G2 La Ribera | EB Moixent | 25 | 10 | 8 | 50 | 8 |
G3 La Ribera | C.F. Agullent “A” | 27 | 9 | 9 | 60 | 1 |
G1 La Safor | Tavernes Valldigna C | 24 | 8 | 8 | 53 | 8 |
G2 La Safor | U.D. Almoines “A” | 28 | 10 | 9 | 54 | 2 |
2ª VOLTA :
La disputa de la segona volta de la competició, es subdividirà en dos subgrups: a) Subgrup d'Ascens i b) Subgrup de Permanència.
N.º Equipament | Subgrup d'Ascens | Subgrup de Permanència |
14 | Classificats de l'1r a el 7è | Classificats de el 8è a l'14è |
13 | Classificats de l'1r a el 7è | Classificats de el 8è a l'13è |
12 | Classificats de l'1r a el 6è | Classificats de el 7è a el 12è |
a) Subgrup d'Ascens (Subgrup "A")
Participen en el mateix aquells equips que, després de la disputa de la primera volta han quedat classificats dins dels llocs que es detallen en el quadrant anterior.Es jugarà pel sistema de lliga a una volta, disputant com a màxim 7 jornades, segons el nombre d'equips que componen cada subgrup.
L'ordre dels enfrontaments s'establirà aleatòriament pel Sistema Fènix, jugant la meitat dels partits com a local i l'altra meitat com a visitant, sempre que això siga possible a causa de el nombre d'equips que componen cada grup.
En aquesta segona volta reduïdaes continuarà amb la classificació de la primera volta, és a dir, cada equip arrossegués els punts, coeficient i gols, tant a favor com en contra, de la primera volta ise'ls sumaran els que obtinguin en aquesta segona voltareduïda per a determinar la classificació final.
El campió de cada subgrup d'Ascens obtindrà un trofeu que l'acrediti com a campió de lliga.
b) Lliga de Plata
Participen en el mateix aquells equips que, després de la disputa de la primera volta han quedat classificats dins dels llocs que es detallen en el quadrant anterior. Es jugarà pel sistema de lliga a una volta, disputant com a màxim 7 jornades, segons el nombre d'equips que componen cada subgrup.
L'ordre dels enfrontaments s'establirà aleatòriament pel Sistema Fènix, jugant la meitat dels partits com a local i l'altra meitat com a visitant, sempre que això siga possible a causa de el nombre d'equips que componen cada grup.
En aquesta segona volta reduïdaes continuarà amb la classificació de la primera volta, és a dir, cada equip arrossegués els punts, coeficient i gols, tant a favor com en contra, de la primera volta i se'ls sumaran els que obtinguin en aquesta segona volta reduïda per determinar la classificació final.
En cas d'existirequips retirats en un grup durant la primera volta, aquests quedessin enquadrats en la segona volta en el subgrup que lluita per la permanència, ocupant l'últim lloc i plaça de descens.
Ascensos a Primera Categoria Regional Infantil
Ascendiran a Primera Categoria Regional Infantil, els trenta-set (37) equips classificats en primer lloc, a més d els dos (2) equips millors classificats en segona posició d'entre els trenta-set grups establerts en total entre les tres Províncies. Mai es podrà considerar a un tercer com a millor segon. (total 39 equips).