UD Vall de Uxó y CF Benidorm se mantinen en lo alto de la clasificación en los dos grupos de la Lliga Comunitat al finalizar la primera vuelta de la competición, per tant, en puesto de ascenso directo.
Al Grup Nord, CD Almazora y CD Buñol se sitúan en la segunda y tercera posición que da derecho a jugar la promoción de ascenso. Al Grup Sud, Guillermo_Martín_Alboraya_Cadet, CD Eldense B y CFUD Calpe.
En el Grup Nord, Matías Aquino del CF Benidorm amb 11 Guillermo_Martín_Alboraya_Cadet Federico Cabrera del Ribarroja CF amb 10 gols, en el Grupo Nord, son los máximos goleadores de los grupos al finalizar la primera vuelta.
Grup Nord
Jornada 15(21-01-2024) | |||||
---|---|---|---|---|---|
U.D. Vall d'Uixó “A” | 3 | – | 1 | S.C. Requena | |
SD. Sueca | 0 | – | 1 | C.D. Bunyol “A” | |
Riba-roja C.F. | 4 | – | 1 | C.D. Onda “A” | |
Manises C.F. “A” | 2 | – | 0 | C.F. recanvis Colom | |
C.F. Nou Jove Castelló “A” | 2 | – | 3 | C.D. Almazora “A” | |
C.D. L’Alcora | 3 | – | 2 | Alqueries C.F. “A” | |
Paiporta C.F. | 1 | – | 1 | U.D. Aldaia C.F. “A” | |
Alboraya U.D. | 2 | – | 1 | U.E. l’Alcúdia |
P | EQUIP | PT | J | G | I | P | GF | GC |
1 | UD Vall de Uxó | 38 | 15 | 12 | 2 | 1 | 29 | 6 |
2 | C.D. Almazora | 30 | 15 | 9 | 3 | 3 | 25 | 20 |
3 | C.D. Bunyol “A” | 24 | 15 | 6 | 6 | 3 | 22 | 13 |
4 | SD. Sueca | 24 | 15 | 7 | 3 | 5 | 20 | 18 |
5 | Manises C.F. “A” | 24 | 15 | 8 | 0 | 7 | 25 | 25 |
6 | C.D. L’Alcora | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 26 | 25 |
7 | Riba-roja C.F. | 22 | 15 | 5 | 7 | 3 | 26 | 19 |
8 | C.D. Onda “A” | 21 | 15 | 6 | 3 | 6 | 23 | 23 |
9 | Alqueries C.F. “A” | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 20 | 20 |
10 | recanvis Colom | 19 | 15 | 4 | 7 | 4 | 22 | 19 |
11 | C.F. Nou Jove CS | 19 | 15 | 5 | 4 | 6 | 20 | 29 |
12 | Paiporta C.F. | 18 | 15 | 4 | 6 | 5 | 19 | 20 |
13 | S.C. Requena | 14 | 15 | 3 | 5 | 7 | 14 | 23 |
14 | U.D. Aldaia C.F. | 12 | 15 | 2 | 6 | 7 | 15 | 21 |
15 | Alboraya U.D. | 11 | 15 | 3 | 2 | 10 | 17 | 30 |
16 | U.E. l’Alcúdia | 8 | 15 | 1 | 5 | 9 | 11 | 23 |
Jornada 16(28-01-2024) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Paiporta C.F. | – | Alboraya U.D. | |||
C.D. L’Alcora | – | U.D. Aldaia C.F. “A” | |||
C.F. Nou Jove Castelló “A” | – | Alqueries C.F. “A” | |||
Manises C.F. “A” | – | C.D. Almazora “A” | |||
Riba-roja C.F. | – | C.F. Recanvis Colom Catarroja | |||
SD. Sueca | – | C.D. Onda “A” | |||
U.D. Vall d'Uixó “A” | – | C.D. Bunyol “A” | |||
S.C. Requena | – | U.E. l’Alcúdia |
Grup Sud
Jornada 15(21-01-2024) | |||||
---|---|---|---|---|---|
L’Olleria C.F. | 3 | – | 2 | C.D. Thader | |
F.B. Redován C.F. “A” | 3 | – | 1 | C.D. Olímpic | |
Callosa Deportiva C.F. | 0 | – | 3 | C.F. Benidorm “A” | |
C.F.U.D. Calpe | 3 | – | 1 | C.F. la Nucia “B” | |
C.F. Independent Alacant “A” | 3 | – | 1 | C.F.U.E. Tavernes de la Valldigna | |
C.D.F. Jávea | 1 | – | 0 | Crevillente Deportivo | |
C.D. eldense “B” | 1 | – | 0 | Hèrcules C.F. “B” | |
C.D. Dénia “A” | 1 | – | 3 | Santa Pola C.F. |
P | EQUIP | PT | J | G | I | P | GF | GC |
1 | C.F. Benidorm | 38 | 15 | 12 | 2 | 1 | 35 | 13 |
2 | C.D. eldense “B” | 32 | 15 | 10 | 2 | 3 | 27 | 13 |
3 | C.F.U.D. Calpe | 28 | 15 | 8 | 4 | 3 | 26 | 16 |
4 | Crevillente Depo | 25 | 15 | 7 | 4 | 4 | 26 | 18 |
5 | F.B. Redován C.F. | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 24 | 20 |
6 | C.D. Olímpic | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 16 | 13 |
7 | Hèrcules C.F. “B” | 20 | 15 | 4 | 8 | 3 | 25 | 17 |
8 | C.F. In Alicante | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 23 | 22 |
9 | C.F.U.E. Tavernes | 19 | 15 | 5 | 4 | 6 | 22 | 20 |
10 | C.F. la Nucia “B” | 17 | 15 | 4 | 5 | 6 | 12 | 17 |
11 | L’Olleria C.F. | 16 | 15 | 5 | 1 | 9 | 26 | 32 |
12 | C.D. Dénia “A” | 16 | 15 | 5 | 1 | 9 | 14 | 25 |
13 | Santa Pola C.F. | 15 | 15 | 3 | 6 | 6 | 16 | 18 |
14 | Callosa Esportiva | 14 | 15 | 4 | 2 | 9 | 17 | 24 |
15 | C.D. Thader | 14 | 15 | 4 | 2 | 9 | 15 | 36 |
16 | C.D.F. Jávea | 13 | 15 | 3 | 4 | 8 | 13 | 33 |
Jornada 16(28-01-2024) | |||||
---|---|---|---|---|---|
C.D. eldense “B” | – | C.D. Dénia “A” | |||
C.D.F. Jávea | – | Hèrcules C.F. “B” | |||
C.F. I Alicante “A” | – | Crevillente Deportivo | |||
C.F.U.D. Calpe | – | C.F.U.E. Tavernes | |||
Callosa Esportiva | – | C.F. la Nucia “B” | |||
F.B. Redován C.F. | – | C.F. Benidorm “A” | |||
L’Olleria C.F. | – | C.D. Olímpic | |||
C.D. Thader | – | Santa Pola C.F. |
UNAI RODRIGUEZ
Jugador | Equip | Grup | Gols |
---|---|---|---|
MATIES AQUINO | C.F. Benidorm | Sud | 11 (5 pàg) |
FEDERICO CABRERA | Riba-roja C.F. | Nord | 10 (3 pàg) |
GABRIEL JIMENO | C.D. eldense | Sud | 8 |
HUGO MONTAÑANA | Alboraya U.D. | Nord | 8 |
ALVARO LOPEZ | C.F.U.D. Calpe | Sud | 8 |
ALVARO CAMARA | Hèrcules C.F. | Sud | 8 (1 pàg) |
Ascensos
Ascendiran a Tercera Federació (RFEF), de manera directa, equips classificats en primer lloc de cadascun dels dos grupsde què consta la competició.
El tercer equips que ascendeix sortirà delsclassificats en segon i tercer millor lloc de cadascun dels dos
grupsde Lliga Comunitat. S'enfrontaran entre si, a doble partit, creuant-se segon contra tercer d' ambdós grups. Els guanyadors jugaran la final, ascendint l'equip guanyador d'aquesta segona eliminat.
Ell' ordre de joc dels enfrontaments de cada eliminatòria, tant en semifinals com en la final, es determinarà celebrant el partit d'anada al camp de l'equip classificat en pitjor posició del campionat regular de Lliga i el de tornada en el del millor classificat. Cas d'enfrontar equips classificats en igual lloc, l' ordre de joc s' establirà per sorteig
Descensos
Descendiran a Lliga Primera FFCV, classificats en els llocs 14è, 15º i 16è de cadascun dels dos grups establerts (total 6 equips).
Per al supòsit que es produïsca el descens de Tercera Federació a Lliga Comunitat d'un equip que tinguen un equip filial o dependent militant en aquesta categoria, aquest descens arrossegarà una categoria inferior al que hi estigui militant.