Quarta jornada de la dotzena edició de la Copa Federació a les instal·lacions del Planter per a la categoria benjamí, tres equips de 1r any i tres de 2n any han aconseguit el passi a la següent fase de la XII Copa Federació.
Es va disputar en primer lloc la fase de grups on cada equip va disputar tres partits, finalitzada aquesta fase els classificats en tercera i quarta classificació jugaran la ronda de vuitens. Els dos primers classificats de cadascun dels grups, passaran directament a la ronda de quarts de final.
Als quarts de final, els 4 classificats dels vuitens, més els 8 equips classificats en primer i segon lloc en la fase de grups, jugaran una eliminatòria. Els guanyadors de cadascuna de les 6 eliminatòries aconsegueixen classificar-se per a la jornada de semifinals que es disputarà el 12 de març.
Aquests són els resultats de les eliminatòries:
Benjamí 2n any
Vuitens de final
UE TAVERNES DE LA VALLDIGNA “A” | 0 – 5 | SPORTING XIRIVELLA “A” |
CF CRACKS “A” | 4 – 0 | CD MONTESION “A” |
ALBORAYA UD “A” | 7 – 0 | CANALS PROMESES CF “A” |
TORRENT CF “C” | 3 – 2 | CD UTIEL |
Quarts de final
FBCD CATARROJA “A” | 0 – 3 | CD MALILLA “A” |
FS PICASENT “A” | 2 – 1 | CFB CIUTAT DE VALENCIA “A” |
CF GANDIA “A” | 5 – 3 | TORRENT CF “C” |
SPORTING BENISSANÓ “A” | 2 – 1 | ALBORAYA UD “A” |
LEVANTE UD “D” | 3 – 0 | CF CRACKS “A” |
UDB ALFAFAR “A” | 1(pàg) – 1 | SPORTING XIRIVELLA “A” |
Benjamí 1r any
Vuitens de final
CD LA MAGDALENA | 2(pàg) – 2 | UE TAVERNES DE LA VALLDIGNA “B” |
CF E1 VALÈNCIA “B” | 1 – 1(pàg) | COL·LEGI SALGUI EDE “C” |
MISLATA CF. “C” | 3 – 0 | CDSB ONTINYENT “B” |
CAXTON COLLEGE “C” | 0 – 3 | CD MALILLA “B” |
Quarts de final
CD MONTESION “B” | 0 – 6 | RAFELBUNYOL CF “B” |
CD EL RUMB “C” | 2 – 1 | FS PICASENT “C” |
LEVANTE UD “C” | 10 – 0 | CD MALILLA “B” |
ALBORAYA UD “B” | 5 – 2 | MISLATA CF. “C” |
SPORTING XIRIVELLA “C” | 6 – 0 | CD LA MAGDALENA |
PRIMER TOQUE CF “C” | 2(P) – 2 | COL·LEGI SALGUI EDE “C” |
Equips Classificats SEMIFINALS
Aquests són els equips classificats en la segona jornada per a les semifinals:
Classificats Benjamí 2n any
CD MALILLA “A” |
FS PICASENT “A” |
CF GANDIA “A” |
CF SPORTING BENISSANO “A” |
LEVANTE UD “D” |
UDB ALFAFAR “A” |
Classificats Benjamí 1r any
RAFELBUNYOL CF “B” |
CD EL RUMB “C” |
LEVANTE UD “C” |
ALBORAYA UD “B” |
SPORTING XIRIVELLA “C” |
PRIMER TOQUE CF “C” |
—-