Aquesta en marxa els Campionats d'Espanya de Seleccions Autonòmiques categoria sub12 que es disputen a Madrid, des del 29 d'abril a l' 1 de maig.
La Selecció sub12 Subcampiona
No va poder emportar-se el títol, la Selecció sub12 va arribar fins als penals Andalusia va ser més certera i es va emportar el campionat. Van empatar en el partit 2-2, gols de Marc Stefan i Alfonso per als valencians. En els penals 3-2 per a Andalusia.
La Selecció agraeix classificar-se a la final en vèncer Catalunya 2-1, en un partit molt igualat els valencians van ser més efectius cara a porta amb gols de Zakaria i Yulen Mosquera. Sent decisius els guardametes valencians Joan Gómez i Leo Rico amb unes grans parades.
Semifinal Masculina
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
01/maig
11:00
Madrid
2-3
Andalusia
01/maig
11:00
Com. Valenciana
2-1
Catalunya
A partir de les 13:00 hores jugaran la final contra la selecció, partit que es podrà veure per Anem.
Catalunya campiones
A la final van vèncer les catalanes a la selecció andalusa 3-0, proclamant-se Campiones d'Espanya després de 16 edicions, des del 2004/05. Andalusia vigent campiona havia guanyat en les dues últimes edicions és subcampiona.
Semifinals Femenines
DATA
HORA
LOCAL
VISITANT
01/05/2023
10:00
Galícia
0-1
Andalusia
01/05/2023
10:00
Madrid
1-4
Catalunya
Aquests són els resultats:
Categoria sub12 Masculina
Grup A
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
29/abril
09:30
Madrid
4-1
Galícia
29/abril
09:30
Extremadura
1-2
Aragó
29/abril
11:40
la Rioja
0-0
Galícia
29/abril
11:40
Aragó
0-3
Madrid
29/abril
18:00
la Rioja
0-0
Extremadura
29/abril
18:00
Galícia
1-1
Aragó
30/abril
10:35
Madrid
1-3
la Rioja
30/abril
10:35
Galícia
0-0
Extremadura
30/abril
12:45
Aragó
4-1
la Rioja
30/abril
12:45
Extremadura
0-3
Madrid
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Madrid
9
4
3
0
1
12
5
7
2
Aragó
7
4
2
1
1
7
6
1
3
la Rioja
5
4
1
2
1
4
5
-1
4
Extremadura
2
4
0
2
2
1
5
-4
5
Galícia
3
4
0
3
1
2
5
-3
Grup B
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
29/abril
10:35
Ceuta
0-2
Múrcia
29/abril
17:00
Com. Valenciana
9-0
Melilla
29/abril
12:45
Múrcia
0-0
Com. Valenciana
29/abril
12:45
Castella i Lleó
6-1
Melilla
29/abril
19:05
Melilla
0-6
Múrcia
29/abril
19:05
Castella i Lleó
3-1
Ceuta
30/abril
10:35
Melilla
2-2
Ceuta
30/abril
10:35
Com. Valenciana
3-0
Castella i Lleó
30/abril
12:45
Ceuta
0-5
Com. Valenciana
30/abril
12:45
Múrcia
0-0
Castella i Lleó
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Com. Valenciana
10
4
3
1
0
17
0
17
2
Múrcia
8
4
2
2
0
8
0
8
3
Castella i Lleó
7
4
2
1
1
9
5
4
4
Ceuta
1
4
0
1
3
3
12
-9
5
Melilla
1
4
0
1
3
3
23
-20
grup C
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
29/abril
10:35
Castella-la Manxa
1-0
Astúries
29/abril
10:35
país Basc
2-3
Illes Balears
29/abril
12:45
Astúries
0-1
país Basc
29/abril
12:45
Navarra
3-2
Illes Balears
29/abril
19:05
Illes Balears
3-0
Astúries
29/abril
19:05
Navarra
3-1
Castella-la Manxa
30/abril
10:35
Illes Balears
0-0
Castella-la Manxa
30/abril
10:35
país Basc
0-1
Navarra
30/abril
12:45
Castella-la Manxa
1-2
país Basc
30/abril
12:45
Astúries
1-1
Navarra
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Navarra
9
3
3
0
0
7
3
4
2
Illes Balears
7
4
2
1
1
8
5
3
3
Castella-la Manxa
4
3
1
1
1
2
4
-2
4
país Basc
3
3
1
0
2
3
4
-1
5
Astúries
0
3
0
0
3
0
5
-5
Grup D
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
29/abril
10:35
Andalusia
6-1
Cantàbria
29/abril
10:35
Catalunya
4-0
Canàries
29/abril
19:05
Canàries
0-5
Andalusia
29/abril
19:05
Catalunya
7-0
Cantàbria
30/abril
12:45
Andalusia
0-0
Catalunya
30/abril
12:45
Cantàbria
1-2
Canàries
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Catalunya
6
2
2
0
0
11
0
11
2
Andalusia
6
2
2
0
0
11
1
10
3
Canàries
0
2
0
0
2
0
9
-9
4
Cantàbria
0
2
0
0
2
1
13
-12
Quarts de final
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
30/abril
19:10
Madrid
3-1
Múrcia
30/abril
19:10
Navarra
1-3
Andalusia
30/abril
20:15
Com. Valenciana
4-0
Aragó
30/abril
20:15
Catalunya
4-0
Illes Balears
Semifinal
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
01/maig
11:00
Madrid
2-3
Andalusia
01/maig
11:00
Com. Valenciana
2-1
Catalunya
Final
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
01/maig
13:00
Andalusia
2-2(3-2)
Com. Valenciana
Campionat Femení sub12
FASE DE GRUPS:
Grup A
DATA
HORA
LOCAL
RSTDO
VISITANT
29/04/2023
10:35
Extremadura
1-0
Aragó
29/04/2023
10:35
Madrid
0-1
Galícia
29/04/2023
12:45
Aragó
1-1
Madrid
29/04/2023
12:45
la Rioja
0-0
Galícia
29/04/2023
19:05
Galícia
3-0
Aragó
29/04/2023
19:05
la Rioja
1-1
Extremadura
30/04/2023
9:30
Galícia
2-2
Extremadura
30/04/2023
9:30
Madrid
2-0
la Rioja
30/04/2023
11:40
Extremadura
0-2
Madrid
30/04/2023
11:40
Aragó
1-0
la Rioja
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Galícia
8
4
2
2
0
6
2
4
2
Madrid
7
4
2
1
1
5
2
3
3
Extremadura
5
4
2
1
1
4
5
-1
4
Aragó
4
4
1
1
2
2
5
-3
5
la Rioja
2
4
0
2
2
1
4
-3
Grup B
DATA
HORA
LOCAL
VISITANT
29/04/2023
9:30
Com. Valenciana
9-0
Melilla
29/04/2023
9:30
Ceuta
1-6
Múrcia
29/04/2023
11:40
Castella i Lleó
8-0
Melilla
29/04/2023
11:40
Múrcia
1-1
Com. Valenciana
29/04/2023
18:00
Castella i Lleó
7-0
Ceuta
29/04/2023
18:00
Melilla
0-6
Múrcia
30/04/2023
9:30
Com. Valenciana
3-1
Castella i Lleó
30/04/2023
9:30
Melilla
0-0
Ceuta
30/04/2023
11:40
Múrcia
0-1
Castella i Lleó
30/04/2023
11:40
Ceuta
0-5
Com. Valenciana
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Com. Valenciana
10
4
3
1
0
18
2
11
2
Castella i Lleó
9
4
3
0
1
17
3
13
3
Múrcia
7
4
2
1
1
13
3
11
4
Ceuta
1
4
0
1
3
1
18
-12
5
Melilla
1
4
0
1
3
0
23
-23
grup C
DATA
HORA
LOCAL
VISITANT
29/04/2023
9:30
país Basc
0-0
Illes Balears
29/04/2023
9:30
Castella-la Manxa
0-2
Astúries
29/04/2023
11:40
Navarra
3-1
Illes Balears
29/04/2023
11:40
Astúries
1-2
país Basc
29/04/2023
18:00
Navarra
2-1
Castella-la Manxa
29/04/2023
18:00
Illes Balears
4-1
Astúries
30/04/2023
9:30
país Basc
1-0
Navarra
30/04/2023
9:30
Illes Balears
1-3
Castella-la Manxa
30/04/2023
11:40
Astúries
0-0
Navarra
30/04/2023
11:40
Castella-la Manxa
0-3
país Basc
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
país Basc
10
4
3
1
0
6
1
5
2
Navarra
7
4
2
1
1
5
3
2
3
Illes Balears
4
4
1
1
2
6
7
-1
4
Astúries
4
4
1
1
2
4
6
-2
5
Castella-la Manxa
3
4
1
0
3
4
8
-4
Grup D
DATA
HORA
LOCAL
VISITANT
29/04/2023
11:40
Catalunya
2-0
Canàries
29/04/2023
11:40
Andalusia
4-0
Cantàbria
29/04/2023
18:00
Catalunya
3-0
Cantàbria
29/04/2023
18:00
Canàries
2-3
Andalusia
30/04/2023
11:40
Cantàbria
1-0
Canàries
30/04/2023
11:40
Andalusia
0-1
Catalunya
P
SELECC
PT
J
G
I
P
GF
GC
DIF
1
Catalunya
9
3
3
0
0
6
0
6
2
Andalusia
6
3
2
0
1
7
3
4
3
Cantàbria
3
3
1
0
2
1
7
-6
4
Canàries
0
3
0
0
3
2
6
-4
Quarts de final
A partir d' aquesta fase, les trobades es disputaran a la Ciutat del Futbol de Las Rozas.
Aquest lloc web utilitza cookies perquè puguem oferir-li la millor experiència d'usuari possible. La informació de les cookies s'emmagatzema al vostre navegador i realitza funcions com ara reconèixer-vos quan torneu al nostre lloc web i ajudar el nostre equip a comprendre quines seccions del lloc web trobeu més interessants i útils.
Cookies estrictament necessàries
Les cookies estrictament necessàries han d'estar habilitades en tot moment perquè puguem guardar les vostres preferències per a la configuració de les galetes.
Si desactives aquesta cookie, No podrem guardar les teves preferències. Això vol dir que cada vegada que visiteu aquest lloc web haureu d'activar o desactivar les galetes de nou.
Cookies d'analítica
Aquesta web utilitza Google Analytics per recopilar informació anònima tal com el nombre de visitants del lloc, o les pàgines més populars.
Deixar aquesta cookie activa ens permet millorar la nostra web.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!
Cookies publicitàries
Aquesta web utilitza les següents cookies addicionals:
(Llista aquí les cookies que estàs utilitzant a la web.)
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!