Cinco equipos valencianos han logrado la clasificación para la Copa del Rey, Valencia CF, Alboraya UD, UD Alzira, Llevant UD i Vila-real CF.
Els 5 equipos valencianos entrarán en el sorteo de los setzens de final junto con el resto de 27 equipos que se realizará hoy lunes por la tarde y que podrá verse en directo vía streaming a través de los canales de la RFEF.
Celebración UD Alzira
Sistema de competició.
La competición se desarrollará por el sistema de eliminatoria a partido único, els
emparejamientos serán determinados, en la primera eliminatòria, por proximidad
geográfica y, si no, se procederá a realizar un sorteo para la determinación
de los mismos.
Els partidos se disputarán en las instalaciones del club que hubiera obtenido MEJOR clasificación.
Habrá que ver como se determina este aspecto puesto que hay equipos todavía pendientes de jugar partidos aplazados en estos momentos y que afecta a la situación clasificatoria.
El Villarreal empata y es quinto
Después de la clasificación el sábado del Alboraya UD y UD Alzira quedaba para ayer domingo el partido del Villarreal CF para lograr la clasificación, finalmente gracias al empatar en casa, 1-1, ante el Talavera de la Reina CF, cuer de el grup.
Finalmente pasará como segundo mejor quinto vistos los coeficientes de los quintos de los siete grupos. Si bé, queda pendiente por determinar el coeficiente del CD San José del grupo canario al que le quedan dos partidos por jugar.
P | Equip | Pt | Partits | Coef | Grup |
1 | Cultural Leonesa(prev) | 33 | 17 | 1,941 | Grup 4 |
2 | Villarreal CF | 33 | 18 | 1,833 | Grup 7 |
3 | Tudelano | 31 | 17 | 1,813 | Grup 2 |
4 | Cadis CF | 38 | 21 | 1,810 | Grup 5 |
5 | CD San José (prev) | 27 | 15(17) | 1,800 | Grup 6 |
6 | Real Zaragoza | 29 | 17 | 1,706 | Grup 3 |
7 | real Oviedo | 28 | 17 | 1,647 | Grup 1 |
Equips Classificats
Grup 1
Celta de Vigo |
Deportivo Coruña |
Racing de Santander |
Atlético Perines |
Grup 2
CA Health |
esportiu Alabès |
athletic club |
SD Eibar |
Tudelano |
Grup 3
FC Barcelona |
RCD Espanyol |
Damm |
RCD Mallorca |
Grup 4
Sevilla FC |
Reial Betis Bp |
Granada CF |
Màlaga CF |
Cadis CF |
Grup 5
Atlètic Madrid |
Real Madrid |
CD Leganés |
Rayo Vallecano |
Cultural Leonesa |
Grup 6
CD Tenerife |
UD Las Palmas |
AD Huracà |
CD San José |
Grup 7
Valencia CF |
Alboraya UD |
UD Alzira |
Levante UD |
Villarreal CF |
DILLUNS. – DESENVOLUPAMENT DE LA COMPETICIÓ.
La competició es desenvoluparà pel sistema d'eliminatòries a partit únic.
Els emparellaments seran determinats, en la primera eliminatòria, per proximitat geogràfica i, si no, es procedirà a realitzar un sorteig per a la determinació dels mateixos. Els partits es disputaran a les instal·lacions del club que hagués obtingut millor classificació.
Per determinar els aparellaments de la resta d'eliminatòries es farà un sorteig pur, disputant els partits a les instal·lacions del club la bola de les quals fos extreta en primer lloc.
Les semifinals i final es desenvoluparan pel sistema denominat “Final Four”. Les trobades es desenvoluparan en una seu única que serà determinada per la RFEF.
Aquest sistema de competició és el vigent sense perjudici de la normativa extraordinària aprovada en supòsits extraordinaris derivats de l'COVID19.
TERCERA.- CONSEQÜÈNCIES CLASSIFICATÒRIES.
El club guanyador del Campionat d'Espanya Juvenil / Copa de S.M. el Rei rebrà la Copa que us acreditarà com a tal, que passarà a propietat de el club que la conquisti tres vegades consecutives o cinc alternes.
QUARTA. – DETERMINACIÓ DE RESULTATS COM A CONSEQÜÈNCIA D'EMPAT AL TERME DE LA TROBADA.
En cas que dos clubs finalitzessin empatats, a terme dels 90 minuts, es resoldran en els següents termes en l'ordre exposat i amb caràcter excloent:
Temps extra de dues parts de quinze minuts cadascuna.
Si al término de la misma siguiese el empate se procederá a lanzamiento de cinco penaltis por cada equipo, davant d'una porteria comuna, alternant-se un i altre en els llançaments, declarant-campió el que més gols obtingui en els cinc llançaments. Si prosiguiere el
empat, seguiran llançant un penal cada un fins que, havent efectuat ambdós iguals números, un d'ells hagi marcat un tant més.
Amb l'única excepció de l'suplent d'un porter que no pugui continuar, solamente estarán autorizados a participar en la tanda de penales aquellos jugadores que al final del partido se encuentren en el terreno de juego, o aquells que es troben momentàniament fora d'ell mateix per lesió, canvis en l'equipament, etc..
I, a l'acabar el partit i abans de la tanda de penals o durant la mateixa, un equip té més jugadors que el seu adversari, haurà de reduir el seu nombre per equiparar-lo a el de l'equip rival, i s'informarà a l'àrbitre de el nom i el nombre dels jugadors exclosos. Cap d'ells podrà participar en la tanda (excepte en el cas descrit a continuació).
Aquell porter que no es trobi en condicions de continuar abans d'o durant la tanda podrà ser reemplaçat per un jugador exclòs per igualar el nombre de jugadors o, si el seu equip no ha utilitzat el nombre màxim permès de substitucions, per un suplent designat com a tal en la llista oficial, però el porter reemplaçat ja no podrà participar en la tanda ni podrà executar llançament algun.
Si el porter hagués executat ja un llançament, el suplent no podrà executar-ne un altre fins a la següent tanda de penals.
tot això, sense perjudici al que estableix la Regla 10 de Joc de IFAB.
QUINTA. – DATES DE DISPUTA.
Les dates seran les que es determinen a l'Annex 1 com a calendari oficial.
1/16 Normativa La Nostra Copa : 16 de gener
1/8 Normativa La Nostra Copa : 27 de febrer
1/4 Normativa La Nostra Copa : 27 de març
Semifinals i Final : 13, 14, 15 i 16 d'abril- setmana Santa