Després de la jornada de el cap de setmana de l' 25 d'abril, os mostramos los resultados y las clasificaciones de los grupos de categoría Benjamín 2º Año nivel A.
Después de los cambios en el sistema de competición, después de la primera vuelta se dividirá el grupo en dos subgrupos, Liga Oro y Liga Plata.
La segunda vuelta comenzará el fin de semana del 16 de maig.
Grupo A-1
Penúltima jornada en el Grupo A-1, encabezado por el Fundació VCF amb 5 puntos de distancia del CD Massamagrell.
En este grupo compuesto por 12 equips, es dividirà en dos grups de 6 equips.
Clasificados ya para la Fase Liga Oro el Fundació VCF A, CD Massamagrell A, CD El Rumbo A i Levante UD D.
resten dos plazas por decidir que se la disputarán CF Torre Levante A (16 punts), Alboraya UD A (16 punts), Patacona CF A (13 punts) i Sagunt FB A (13 punts).
RESULTATS JORNADA 10– 25/04/2021
C.F. Torre Levante “A” | 0 – 2 | C.D. El Rumbo “A” |
F.B. Sagunto “A” | 3 – 2 | C.D. Acero “A” |
Alboraya U.D. “A” | 4 – 1 | C.D. de Futbol Canet “A” |
Patacona C.F. “A” | 1 – 5 | C.F. Fundació VCF “A” |
Atletic Amistat “A” | 2 – 1 | C.D. Caxton College “A” |
C.D. Massamagrell “A” | 1 – 2 | Levante U.D. SAD “D” |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | CF Fundacio Vcf “A” | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 34 | 19 |
2 | CD Massamagrell A | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 32 | 7 |
3 | C.D. El Rumbo “A” | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 24 | 17 |
4 | Levante U.D. “D” | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 21 | 15 |
5 | CF Torre Levante A | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 30 | 20 |
6 | Alboraya U.D. “A” | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 27 | 18 |
7 | Patacona C.F. “A” | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 21 | 25 |
8 | F.B. Sagunto “A” | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 23 | 33 |
9 | Atletic Amistat “A” | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 19 | 25 |
10 | C.D. Acero “A” | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 20 | 37 |
11 | CD Caxton College A | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13 | 23 |
12 | CD Futbol Canet “A” | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 17 | 42 |
Lliga Or | Lliga de Plata |
Grupo A-2
Dos jornadas restan en este grupo para finalizar la primera fase. Se dividirá en dos subgrupos, Lliga Or, formado por siete equipos; y Liga Plata, formado por seis equipos.
Lidera el grupo el Levante UD A, seguido a cinco puntos por Sp Mislata UF A.
De moment, ya han obtenido plaza de Liga Oro, Llevant UD A, Sp Mislata UF, Inter San José A, CF Cracks A i Sporting Benissanó.
Faltan por decidir dos plazas entre Ciutat de Valencia A (18 punts), At.. Quelmo-Manises A (16 punts) i UD Aldaia CF A(10 punts a FBCD Catarroja i FS Picassent).
En la última jornada dos de estos equipos se enfrentarán en el partido UD Aldaia CF A y CFB Ciutat de Valencia A.
RESULTATS JORNADA 11– 25/04/2021
U.D. Aldaia C.F. “A” | ? – ? | Lliria U.D. “A” |
C.F. Sporting Benissano “A” | 4 – 0 | C.D. Racing Riba-Roja “A” |
Godella C.F. “A” | 0 – 6 | C.F. Atl. Quelmo-Manises “A” |
C.F. Cracks “A” | 0 – 0 | C.F. Inter San Jose Valencia “A” |
Levante U.D. SAD “A” | 9 – 0 | C.F.B. Ciutat de Valencia “A” |
Mislata C.F. “A” | 2 – 2 | Paterna C.F. “A” |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | Levante U.D. “A” | 31 | 11 | 10 | 1 | 0 | 77 | 5 |
2 | sp. Mislata UF “A” | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 42 | 20 |
3 | CF Inter San José A | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 45 | 5 |
4 | C.F. Cracks “A” | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 30 | 9 |
5 | Sporting Benissanó A | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 30 | 16 |
6 | Ciutat de Valencia “A” | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 24 | 25 |
7 | At.. Quelmo-Manises A | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 39 | 29 |
8 | U.D. Aldaia C.F. “A” | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 17 | 17 |
9 | Godella C.F. “A” | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 22 | 42 |
10 | Racing Riba-Roja “A” | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 20 | 42 |
11 | Lliria U.D. “A” | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 11 | 66 |
12 | Mislata C.F. “A” | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 10 | 47 |
13 | Paterna C.F. “A” | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 9 | 53 |
Lliga Or | Lliga de Plata |
Grupo A-3
El Valencia CF A lidera la clasificación del grupo con 5 puntos de distancia sobre el At. Bº de La Luz-Xirivella A.
Tras la jornada de este fin de semana restan dos jornadas por jugar, estando clasificados para la Fase Oro el Valencia CF A, At.. I plau La Llum-Xirivella i Torrent CF A.
Teniendo posibilidades de acceso a la Liga Oro hasta seis equipos, el Col·legi Salgui A (17 punts), UD Alginet (16 punts), UD Quart de Poblet (16 punts), E-1 València A (14 punts), CDA San Marcelino A (14 punts) i Silla CF (11 punts).
En un grupo tan igualado recordamos que en caso de empate a puntos según la nueva normativa aprobada una vez comenzada la competición, se decidirá el desempate por el equipo con menor número de goles encajados. Dicha medida se aprobó como intento de evitar las excesivas goleadas en el fútbol base.
Segons la circular 33 y en el caso del formato 1 (2ª Fase reducida fútbol-11), no en formato 3 que corresponde al fútbol-8, s' indica que ” En caso de existir equipos retirados en un grupo durante la primera vuelta, aquests quedessin enquadrats en la segona volta en el subgrup que lluita per la permanència, ocupant l'últim lloc i plaça de descens.”
Per tant, creemos que se dividirá en Lliga Or – 7 equips; Liga Plata -> 5 equips + el retirado. Por tanto quedarán 4 plazas por decidir.
RESULTATS JORNADA 11– 25/04/2021
C.D. San Marcelino “A” | 1 – 1 | U.D. Alginet “A” |
C.F. E-Valencia 1 “A” | 0 – 8 | Valencia C.F. SAD “A” |
F.S. Picassent “A” | 1 – 3 | C.D. Malilla “A” |
Torrent C.F. “A” | 0 – 1 | Colegio Salgui E.D.E. “A” |
C.F. At.. Bº. La Llum-Xirivella “A” | 2 – 0 | U.D. Quart de Poblet “A” |
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | Valencia C.F. “A” | 27 | 9 | 9 | 0 | 0 | 71 | 13 |
2 | At Bº La Luz-Xirivella A | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 40 | 17 |
3 | Torrent C.F. “A” | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 40 | 15 |
4 | Colegio Salgui “A” | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 31 | 21 |
5 | U.D. Alginet “A” | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 33 | 14 |
6 | UD Quart de Poblet A | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 25 | 18 |
7 | C.F. E-Valencia 1 “A” | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 27 | 22 |
8 | CD San Marcelino A | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 31 | 30 |
9 | Silla C.F. “A” | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 23 | 21 |
10 | C.D. Malilla “A” | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 12 | 58 |
11 | F.S. Picassent “A” | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 7 | 41 |
12 | CDB Massanassa A | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 8 | 78 |
13 | U.D. Alzira “A” | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Lliga Or | Lliga de Plata |
2ª VOLTA REDUÏDA:
La segona volta reduïda es dividirà en dos subgrups, Lliga Or #JuguemSegurs i Lliga Plata #JuguemSegurs, sent el desenvolupament de cadascuna d'elles de la següent manera:
a) Subgrups Lliga Or #JuguemSegurs
Participen en el mateix aquells equips que, després de la disputa de la primera volta han quedat clasificados dentro de los puestos que se detallan en el siguiente cuadrante.
Nº d'equips | Lliga Or | Lliga de Plata |
13 | De l'1 a l'7è | De el 8è a l'13è |
12 | De l'1 a l'6è | De el 7è a el 12è |
Es jugarà pel sistema de lliga a una volta, disputant com a màxim 7 jornades, segons el nombre d'equips que componen cada subgrup.
L'ordre dels enfrontaments s'establirà aleatòriament pel Sistema Fènix, jugant la meitat dels partits com a local i l'altra meitat com a visitant, sempre que això siga possible a causa de el nombre d'equips que componen cada grup.
En aquesta Lliga Or #JuguemSegurs es continuarà amb la classificació de la primera volta, és a dir, cada equip arrossegués els punts, coeficient i gols, tant a favor com en contra, de la primera volta i se'ls sumaran els que obtinguen en aquesta segona fase per determinar la classificació final.
La Lliga Or començarà una vegada que es disputen tots els partits inicialment previstos per a la primera volta, sempre tenint en compte que els mateixos afecten la classificació final per determinar els equips de cada subgrup.
Excepcionalment i en el cas de partits no disputats en la primera volta i que no afecten matemàticament a la classificació general d'aquesta 1ª volta, serà el Comitè de Competició corresponent qui decidirà sobre la seva celebració. El campió de cada subgrup de Lliga Or #JuguemSegurs obtindrà un trofeu que l'acredite tal condició.
b) Subgrups Lliga Plata #JuguemSegurs
Participen en la mateixa aquells equips que, després de la disputa de la primera volta han quedat classificats dins dels llocs que es detallen en el quadrant anterior. Es jugarà pel sistema de lliga a una volta, disputant com a màxim 7 jornades, segons el nombre d'equips que componen cada subgrup.
L'ordre dels enfrontaments s'establirà aleatòriament pel Sistema Fènix, jugant la meitat dels partits com a local i l'altra meitat com a visitant, sempre que això siga possible a causa de el nombre d'equips que componen cada grup. La classificació final s'establirà d'acord amb els punts obtinguts per cada un dels clubs contendents, a raó de tres punts per partit guanyat, un per empatat i zero per perdut.
Al tractar-se d'un nou Torneig, la classificació començarà des de zero.
La Lliga Plata començarà una vegada que es disputen tots els partits inicialment previstos per a la primera volta, sempre tenint en compte que els mateixos afecten la classificació final per determinar els equips de cada subgrup.
Excepcionalment i en el cas de partits no disputats en la primera volta i que no afecten matemàticament a la classificació general d'aquesta 1ª volta, serà el Comitè de Competició corresponent qui decidirà sobre la seva celebració.
Elcampió de cada subgrup de Lliga Plata #JuguemSegurs obtindrà un trofeu que l'acredite tal condició.
Els 6 clasificados podran enfrentarse entre ellos en liga oro o solo contra los de otros grupos?
Solo juegan contra los integrantes de su grupo en la Primera Fase.