Estrena format aquesta temporada la Preferent Aleví, es disputarà en etapes de, la primera fase finalitzarà el proper 22 de gener, queden per tant 4 jornades perquè finalitzi aquesta primera fase.
Els equips classificats en les dues primeres posicions de cadascun dels quatre grups jugaran la nova competició, la Lliga Autonòmica. Seran vuit equips en un sol grup disputant una lliga a doble volta, no tenint en compte els punts obtinguts en la primera fase.
Els equips no classificats per a aquesta competició seguiran jugant la segona volta (Lliga Interprovincial) amb els equips del seu grup, si que es tenen en compte els punts obtinguts en la primera fase.
Grup 1
En el grup de les comarques del nord de la Comunitat, el Villarreal CF A és primer destacat després de la seva victòria en partit avançat a aquesta dotzena jornada davant el Promesas Castalia, 1-7, diferència amb els seus perseguidors és de 8 punts, per la qual cosa té encarrilada la seva classificació per a la Lliga Autonòmica.
La segona plaça se la disputaran, CD Roda , CD Castellón i Primer Toc CF, els dos primers empatats a 25 punts i els segueix el Primer Toc amb 22 punts.
Diversos partits entre això tres equips d'aqui a final de la primera fase, en aquesta jornada Primer Toque CF vs CD Roda, la propera jornada Villarreal CF A vs CD Castellón; la penúltima jornada CD Castellón vs CD Roda i Primer Toc CF vs Villarreal CF B.
CF PROMESES CASTÀLIA “A” | 1-7 | VILLARREAL C.F. “A” | ||
14/desembre | 19:00 | C.D. MASSAMAGRELL “A” | 2-3 | VILLARREAL C.F. “B” |
17/desembre | 09:00 | C.D. CASTELLÓN “A” | CF RAFALAFENA D “A” | |
17/desembre | 09:30 | U.D. VALL DE UXÓ “A” | C.D. RODA “C” | |
17/desembre | 11:45 | C.D. ACERO “A” | C.D. ONDA “A” | |
17/desembre | 16:15 | C.F. BENICARLO B.F. “A” | C.D. EL RUMB “A” | |
18/desembre | 10:30 | PRIMER TOQUE C.F. “A” | C.D. RODA “A” |
P | EQUIP | PT | J | G | I | P | GF | GC |
1 | VILLARREAL C.F. “A” | 33 | 11 | 11 | 0 | 0 | 82 | 9 |
2 | C.D. RODA “A” | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 41 | 17 |
3 | C.D. CASTELLÓN “A” | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 54 | 19 |
4 | VILLARREAL C.F. “B” | 24 | 11 | 9 | 1 | 1 | 31 | 28 |
5 | PRIMER TOQUE C.F. “A” | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 33 | 16 |
6 | C.D. ONDA “A” | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 23 | 23 |
7 | C.D. CAXTON COLLEGE “A” | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 14 | 30 |
8 | C.F. BENICARLO B.F. “A” | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 31 | 32 |
9 | C.D. ACERO “A” | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 27 | 35 |
10 | U.D. VALL DE UXÓ “A” | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 15 | 51 |
11 | C.D. RODA “C” | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 14 | 18 |
12 | C.F. RAFALAFENA CS “A” | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 18 | 31 |
13 | C.D. MASSAMAGRELL “A” | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 19 | 53 |
14 | CF PROMESES CASTÀLIA “A” | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 18 | 34 |
15 | C.D. EL RUMB “A” | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 17 | 41 |
Grup 2
Situació similar en aquest grup 2, un equip destacat el València CF A amb ple de victòries, amb 4 punts de distància sobre el segon classificat té encarrilada la seva classificació.
El segon lloc en aquests moments és per al Alboraya UD, 23 punts, seguit per Patacona CF amb 20 punts, en quarta posició CF Cracks A amb 18 punts tot i que un partit menys.
D'aqui a final de la primera fase, diversos partits amb equips en llocs cabdills, la propera jornada Alboraya UD vs CF Cracks i València CF A vs CF Cracks.
Per la qual cosa estarà molt ajustat la segona plaça, us recordem en el següent enllaç com es resolen els empats a la classificació en les categories de futbol-8.
16/desembre | 18:30 | C.F. TORRE LEVANTE “A” | C.D.B. SIA MASSANASSA “A” |
17/desembre | 09:30 | C.F. CRACKS “A” | HISTÒRICS DE VALÈNCIA “A” |
17/desembre | 10:00 | LEVANTE U.D. “D” | C.F. E-1 VALÈNCIA “A” |
17/desembre | 15:00 | CFB CIUTAT DE VALÈNCIA “A” | PATACONA C.F. “A” |
18/desembre | 09:45 | ATLÈTIC AMISTAT “A” | ALBORAYA U.D. “A” |
02/un | 17:00 | COL. SALGUI E.D.E. “A” | VALENCIA C.F. “A” |
DESCANSA | SP. MISLATA U.F.. “A” | ||
DESCANSA | SPORTING BENISSANÓ “A” |
P | EQUIP | PT | J | G | I | P | GF | GC |
1 | VALENCIA C.F. “A” | 27 | 9 | 9 | 0 | 0 | 64 | 8 |
2 | ALBORAYA U.D. “A” | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 28 | 17 |
3 | PATACONA C.F. “A” | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 34 | 16 |
4 | C.F. CRACKS “A” | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 22 | 15 |
5 | COL. SALGUI E.D.E. “A” | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 19 | 18 |
6 | LEVANTE U.D. “D” | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 34 | 13 |
7 | SPORTING BENISSANÓ “A” | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 28 | 24 |
8 | SP. MISLATA U.F.. “A” | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 20 | 30 |
9 | CFB CIUTAT DE VALÈNCIA A | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 24 | 32 |
10 | C.F. E-1 VALÈNCIA “A” | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 18 | 28 |
11 | CDB SIA MASSANASSA “A” | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15 | 32 |
12 | C.F. TORRE LEVANTE “A” | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 17 | 39 |
13 | ATLÈTIC AMISTAT “A” | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 14 | 31 |
14 | HISTÒRICS DE VALÈNCIA A | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 12 | 46 |
Grup 3
En el grup 3 no hi ha cap clar favorit, molt igualada la classificació en aquests moments, cinc equips en 4 punts, després del partit avançat disputat ahir dimecres el València CF B és líder del grup, 2-8 va vèncer al FBCD Catarroja.
El València CF B és equip aleví de primer any, segons la normativa de la competició, únicament un equip per club podran jugar la segona fase, per la qual cosa no podria participar en la Lliga Autonòmica, ja que en aquests moments té pitjor coeficient que el València CF A. D'igual manera el Villarreal CF B en el grup 1 tampoc podria jugar la Lliga Autonòmica.
En aquests moments, el Fundació VCF amb 25 punts i 10 partits disputats, i Inter San José amb els mateixos punts i un partit més, ocuparien lloc de Lliga Autonòmica.
Llevant UD A i CD Alcoyano A, tots dos amb 10 partits jugats, es mantenen en la baralla, els granotas a 1 punts dels seus predecessors i els alcoians a 3 punts d'accedir a la Lliga Comunitat.
Aquesta setmana descansa Inter San José A, en la penútlima jornada dos partits claus entre els quatre equips Levante UD A vs Inter San José A i Fundació VCF A vs CD Alcoyano A.
14/desembre | 18:45 | F.B.C.D. CATARROJA “A” | 2-8 | VALENCIA C.F. “B” |
17/desembre | 10:00 | C.D.S.B. ONTINYENT “A” | C.F. GANDIA “A” | |
17/desembre | 10:30 | CDB SIA MASSANASSA “B” | LEVANTE U.D. S.A.D. “A” | |
17/desembre | 11:30 | CIUTAT D’ALZIRA F.B. “A” | U.D. ALGINET “A” | |
17/desembre | 12:15 | C.F. FUNDACIÓ VCF “A” | TORRENT C.F. “A” | |
17/desembre | 16:30 | SANTA BÀRBARA C.F. “A” | C.D. ALCOYANO “A” | |
18/desembre | 10:00 | U.D. ALZIRA “A” | CIUTAT DE XÁTIVA CFB “A” |
P | EQUIP | PT | J | G | I | P | GF | GC |
1 | VALENCIA C.F. “B” | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 44 | 14 |
2 | C.F. FUNDACIÓ VCF “A” | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 44 | 20 |
3 | C.F. INTER SAN JOSÉ “A” | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 48 | 18 |
4 | LEVANTE U.D. S.A.D. “A” | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 47 | 5 |
5 | C.D. ALCOYANO “A” | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 33 | 18 |
6 | C.D.SB ONTINYENT “A” | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 29 | 18 |
7 | CDB SIA MASSANASSA B | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 27 | 21 |
8 | F.B.C.D. CATARROJA “A” | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 28 | 26 |
9 | TORRENT C.F. “A” | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 23 | 24 |
10 | C.F. GANDIA “A” | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 26 | 31 |
11 | U.D. ALGINET “A” | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 22 | 34 |
12 | CIUTAT D’ALZIRA FB A | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 19 | 55 |
13 | U.D. ALZIRA “A” | 4 | 11 | 1 | 1 | 9 | 13 | 37 |
14 | SANTA BÀRBARA C.F. A | 4 | 11 | 1 | 1 | 9 | 17 | 51 |
15 | CIUTAT XÀTIVA CFB A | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 14 | 56 |
Grup 4
En aquests moments serien Elche CF i Brave Elche CF els equips que jugarien la Lliga Autonòmica.
Elche CF ja està castigat, aquesta setmana juga contra el Lacross Babel quart classificat, 12 punts els separen.
Segon classificat és Brave Elche CF amb 4 punts d' avantatge sobre Elda Unió CF, tercer classificat, amb un partit més, que la setmana que ve jugarà contra Elche CF.
17/desembre | 09:00 | ELCHE C.F. S.A.D. “A” | LACROSS BABEL C.F. “A” |
17/desembre | 09:30 | C.F. PROMESES DE ROJALES “A” | KELME C.F. “A” |
17/desembre | 10:15 | BRAVE ELCHE C.F. “A” | GRANJA DE ROCAMORA C.F. “A” |
17/desembre | 10:30 | AT. BENIDORM C.D. “A” | SANTA POLA C.F. “A” |
17/desembre | 16:00 | CLUB COSTA CITY “A” | C.F. LA NUCIA “A” |
18/desembre | 10:30 | HÉRCULES C.F. S.A.D. “A” | U.E. GIMNÀSTIC SANT VICENT C.F. “A” |
18/desembre | 10:30 | C.D. BETIS FLORIDA “A” | F.B. DÉNIA “A” |
P | EQUIP | PT | J | G | I | P | GF | GC |
1 | ELCHE C.F. S.A.D. “A” | 33 | 11 | 11 | 0 | 0 | 66 | 12 |
2 | BRAVE ELCHE C.F. “A” | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 41 | 15 |
3 | ELDA UNIÓ C.F “A” | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 33 | 21 |
4 | LACROSS BABEL C.F. “A | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 30 | 12 |
5 | SANTA POLA C.F. “A” | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 31 | 31 |
6 | KELME C.F. “A” | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 27 | 20 |
7 | C.F. LA NUCIA “A” | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 25 | 11 |
8 | AT. BENIDORM C.D. “A” | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 35 | 29 |
9 | GRANJAROCAMORA CF A | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 36 | 38 |
10 | CLUB COSTA CITY “A” | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 29 | 30 |
11 | HÉRCULES C.F. “A” | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 24 | 37 |
12 | GIMNÀSTIC S VICENT A | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 19 | 29 |
13 | PROMESES ROJALS A | 4 | 11 | 1 | 1 | 9 | 22 | 50 |
14 | C.D. BETIS FLORIDA A | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 13 | 56 |
15 | F.B. DÉNIA “A” | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 9 | 49 |
—-