Darrera jornada de l'Autonòmica Cadet

Alboraya UD Cadete A
Alboraya UD Cadet A

Ja s'han disputat tres partits de l'última jornada de la Lliga Autonòmica Cadet en el Grup 1 quedant per a la jornada d'avui, dissabte i diumenge la resta de partits.

Grup 1

Amb les places de descens decidides, CF Gandia A, CD Alcoyano i Benicarló BF jugaran la propera temporada a Lliga Preferent, queda per decidir que equips acompanyaran a València CF i Elx CF en la Fase final a 8.

En el partit disputat dimecres passat, el Colegio Salgui va vèncer a CF Gandia, 3-1, per la qual cosa es va assegurar la seva plaça per a la segona fase.

L'última plaça pendent sortirà de el partit que disputin demà dissabte el Alboraya UD (33 punts) i Patacona CF (32 punts), qui guanyi es classificarà, en cas d'empat serà el Alboraia qui es vaig classificar.

Localresultatvisitant Datahora
Col·legi Salgui "A"3 - 1C.F. Gandia "A"09/06/2120:00
C.D. Castelló, "A"0 - 0Valencia C.F. "A"10/06/2117:15
C.D. Alcoià "A"0 - 2Elche C.F. "A"10/06/2119:00
C.D. Roda “A”Benicarló B.F. "A"11/06/2119:00
Alboraya U.D. "A"Patacona C.F. "A"12/06/2110:45
PEquipPtesJGIPGFGC
1Valencia C.F. SAD “A”53201721769
2Elche C.F. SAD “A”422013344520
3Colegio Salgui “A”352010553930
4Alboraya U.D. “A”33199642716
5Patacona C.F. “A”32198833022
6C.D. Roda “A”25197482321
7C.D. Castelló, “A”24206682427
8Atletico Benidorm “A”21205692647
9C.F. Gandia “A”142035122050
10C.D. Alcoyano “A”102017121646
11C.F. Benicarló B.F. “A”71914141351

Grup 2

descendits, SCD Intango y de UDE, resta una plaça de descens en la qual hi ha dos equips implicats, Torrent CF i Elda Unió CF, ja que el Kelme CF té guanyats el gol average particular i general amb dos equips.

No obstant això, tots dos equips té en aquesta jornada 2 difícils rivals que lluiten pel primer lloc de grup, el Torrent CF rep a el Llevant UD i mentre que el Elda Unió CF visitarà a el Vila-real CF, club amb el qual està conveniat. Tots dos partits es disputaran a les 19 hores de diumenge 13 de juny.

Ja que tots dos equips estan empatats a 21 punts i amb el gol average particular empatat, podria decidir la diferència general de gols, en què Torrent CF avantatja en tres gols als eldenses.

En cas d'empat en la diferència de gols segons l'article 285 de el Reglament de la FFCV resoldria el major nombre de gols anotats.

Article 285.Ordre de la classificació en cas d'empat a punts.
1.- Si en una competició per punts es produeix empat entre dos equips, aquest es
resoldrà per la diferència més gran de gols a favor, sumats els a favor i en contra, segons el resultat dels dos partits jugats entre ells; si així no es dilucidés, es decidirà també per la diferència més gran de gols a favor, però tenint en compte tots els obtinguts i rebuts en el transcurs de la competició; de ser idèntica la diferència, resultarà campió el que hagués marcat més gols a la competició.

A la part alta de la classificació, tenim pendent de decidir quin equip acompanyarà Llevant UD, Vila-real CF i Hèrcules CF a la final a 8 i les posicions dels quatre primers classificats.

Llevant Ut i Vila-real CF es juguen el primer lloc, d'moment un punt per dalt els granotes.

El partit entre el quart i tercer classificat, UD Alzira (27 punts) i Hèrcules CF (30 punts), podria decidir el tercer lloc, la victòria per part dels alacantins per 4-1 en el partit de la primera volta dificulta les possibilitats dels blaugranes, que haurien de guanyar per més de tres gols d'avantatge.

El Fundació VCF també pot aspirar a la quarta plaça, per a això ha de guanyar el seu partit davant el SCD Intanco i que la UD Alzira no vaig guanyar, ja que en cap cas li val l'empat a punts amb els blaugranes.

LocalvisitantDatahora
U.D. Alzira "A"Hèrcules C.F. SAD “A”11/06/2119:00
C.F. Fundacio Vcf "A"S.C.D. Intangco "A"12/06/2111:00
U.D. Vall de Uxo “A”Kelme C.F. "A"12/06/2111:30
Villarreal C.F. SADElda Unió C.F "A"13/06/2119:00
Torrent C.F. "A"Levante U.D. "A"13/06/2119:00
PEquipPtesJGIPGFGC
1Levante U.D. “A”501916215211
2Villarreal C.F. 491916126211
3Hèrcules C.F. “A”30198653630
4U.D. Alzira “A”27198382323
5Fundació VCF “A”26197572620
6CF Inter San José A26207581725
7Kelme C.F. “A”24196671725
8Torrent C.F. “A”21195681927
9Elda Unión CF A211963102435
10SCD Intangco A161944111329
11UD Vall de Uxo A4191117760

final a 8

Un cop finalitzada la primera fase es disputaran les eliminatòries de quarts de final que es jugaran el dimecres 16 de juny en horaris a determinar pel club que jugui de local.

En aquests moments la eliminatòries serien:

CLOCALVISITANT
C1VALENCIA CF4º Classificat G2 ( Hércules o UD Alzira o Fundació)
C2Elche CF3º Classificat G2 ( Hèrcules o UD Alzira)
C31º Classificat G2 (Llevant UD o Vila-real )3º classificat G1 (C. Salgui o Alboraya o Patacona)
C42º Classificat G2 (Llevant UD o Vila-real )4º classificat G1 (C. Salgui o Alboraya o Patacona)

L'ordre de joc dels enfrontaments de semifinals s'establiran en funció de la classificació a la lliga regular dels equips que accedeixin a les mateixes.

ELIMINATÒRIAELL
S1C1C4
S2C3C2

Les semifinals se celebraran el divendres 18 de juny, en el camp de l'equip que hagi obtingut millor classificació en la lliga regular.

I diumenge 20 de juny es disputaran aL'Eliana ambdues finals. A les 18:00 començarà la final de la Lliga Autonòmica Infantil i a les 19:45 la final de la Lliga Autonòmica Cadet.

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau introdueix els teus comentaris
Per favor, introdueix el teu nom aquí