Es disputa aquest cap de setmana la sisena jornada de la Preferent Juvenil, la cinquena part de la competició i comencen a definir-se les posicions en els sis grups de la categoria.
Recordem que segons il sistema de competició només pugen a Lliga Nacional Juvenil tres equips de tota la categoria, els campions de cada grup lluitaran per aquesta possibilitat. Pujant directament el millor campió dels 5 grups, la resta de primers classificats es disputaran les dues restants places en una eliminatòria.
És per això que a més de competir amb els equips dels seus grups, caldrà estar pendent de la resta de grups per veure les puntuacions dels millors classificats.
actualment, estan amb tots els seus partits guanyats en el grup 1, Primer Toque CF i Benicarló BF; en el grup 4, CF Alfàs del Pi i CF Dénia; i en el Grup 5, el CD Pablo Iglesias.
Pel que fa al descens, inicialment, descendeixen els tres pitjors classificats de cada grup, més els dos pitjors dels classificats en la 13a posició.
Grup 2
Paterna CF, líder d'el grup, jugarà a casa de l'Patacona CF B; mentre que el segon classificat, UD Bétera, també jugarà fora de casa davant el Històrics de València.
El tercer classificat, Godella CF, disputarà el seu partit a casa davant el Llíria UD.
Jornada 6 Grup 2
16/octubre | 17:30 | C.D. UTIEL “A” | C.D. DON BOSCO “A” |
16/octubre | 18:30 | TAVERNES BLANQUES C.F. “A” | ALBORAYA U.D. “C” |
16/octubre | 19:30 | AVANT ALDAIA C.D.F. “A” | C.D. BUÑOL “A” |
17/octubre | 10:00 | PATACONA C.F. “B” | PATERNA C.F. “A” |
17/octubre | 12:30 | ESCOLA ALEMANYA F.C. “A” | CFB CIUTAT DE VALENCIA “A” |
17/octubre | 12:30 | Històrics DE VALÈNCIA “A” | U.D. BETERA “A” |
17/octubre | 17:45 | GODELLA C.F. “A” | LLIRIA U.D. “A” |
classificació Grup 2 – Jornada 5
P | Equip | Ptes | J | Dif | ratxa |
1 | PATERNA C.F. “A” | 12 | 5 | 11 | AAAA- |
2 | U.D. BETERA “A” | 12 | 5 | 4 | PGGG- |
3 | GODELLA C.F. “A” | 10 | 5 | 4 | GGGE- |
4 | AVANT ALDAIA C.D.F. “A” | 9 | 5 | 5 | GPPG- |
5 | TAVERNES BLANQUES .F “A” | 9 | 5 | 5 | GPGP- |
6 | Històrics DE VALÈNCIA “A” | 9 | 5 | 4 | GGGP- |
7 | CFB CIUTAT DE VALENCIA “A” | 9 | 5 | 0 | PGGP- |
8 | ALBORAYA U.D. “C” | 8 | 5 | 1 | GGPE- |
9 | LLIRIA U.D. “A” | 8 | 5 | -3 | PEGG- |
10 | RIBARROJA C.F. “A” | 7 | 5 | 2 | EGGP- |
11 | C.D. BUÑOL “A” | 7 | 5 | -2 | EPPG- |
12 | C.D. DON BOSCO “A” | 6 | 5 | -4 | PPPG- |
13 | PATACONA C.F. “B” | 4 | 5 | -3 | GPPE- |
14 | C.D. UTIEL “A” | 3 | 5 | -5 | PPPP- |
15 | C.F. TORRE LEVANTE “C” | 2 | 5 | -8 | PEPE- |
16 | ESCOLA ALEMANYA F.C. “A” | 0 | 5 | -11 | PPPP- |
Grup 3
El CD Serrans és el líder de el grup amb 11 punts i amb un diferencia un grup de quatre equips, aquesta jornada jugarà a casa de l' CF Promeses Sueca.
Dos equips de el grup perseguidor s'enfronten diumenge, Mislata UF- CDA Sant Marcelino, tots dos amb 10 punts.
Jornada 6 Grup 3
16/octubre | 17:00 | C.F. PROMESES SUECA “A” | C.D. SERRANOS “A” |
16/octubre | 17:15 | COLEGIO SALGUI “A” | ATLETIC AMISTAT “A” |
16/octubre | 17:30 | U.E. LA MANCOMUNITAT “A” | AT. I plau LA LLUM XIRIVELLA “A” |
16/octubre | 17:30 | CE ALBERIC PAPAS PLATA “A” | DPTVO. LA RAMBLETA C.F. “A” |
17/octubre | 17:00 | SILLA C.F. “A” | MISLATA C.F.. “A” |
17/octubre | 17:00 | SEDAVI C.F. “A” | U.D. ALZIRA “C” |
17/octubre | 17:30 | SP. MISLATA U.F.. “A” | C.D. SAN MARCELINO “A” |
17/octubre | 18:00 | U.D. CARCAIXENT “A” | ALCÀSSER C.F.. “A” |
classificació Grup 3 – Jornada 5
P | Equip | Ptes | J | Dif | ratxa |
1 | C.D. SERRANOS “A” | 11 | 5 | 9 | EGEG- |
2 | COLEGIO SALGUI “A” | 10 | 5 | 7 | GGEP- |
3 | U.D. ALZIRA “C” | 10 | 5 | 5 | PGGE- |
4 | SP. MISLATA U.F.. “A” | 10 | 5 | 3 | EGPG- |
5 | C.D. SAN MARCELINO “A” | 10 | 5 | 3 | GEGP- |
6 | D LA RAMBLETA C.F. “A” | 9 | 5 | 5 | GPGG- |
7 | ATLETIC AMISTAT “A” | 8 | 5 | 1 | EPGG- |
8 | SILLA C.F. “A” | 7 | 5 | 5 | EEGE- |
9 | CE ALBERIC – P.ARGENTE A | 7 | 5 | 0 | PEGP- |
10 | SEDAVI C.F. “A” | 6 | 5 | 0 | EEPE- |
11 | U.D. CARCAIXENT “A” | 6 | 5 | -1 | PGPG- |
12 | AT Bº LA LUZ-XIRIVELLA A | 5 | 5 | -2 | EEGP- |
13 | MISLATA C.F.. “A” | 4 | 5 | -5 | PEPG- |
14 | ALCÀSSER C.F.. “A” | 4 | 5 | -7 | GPPE- |
15 | CF PROMESES SUECA “A” | 3 | 5 | -4 | GPPP- |
16 | UE LA MANCOMUNITAT A | 0 | 5 | -19 | PPPP- |
Grup 4
Dos equips igualats a la part alta de la classificació, CF Alfàs del Pi i CD Dénia, seguits a dos punts de l' CF Gandia.
Els tres equips juguen fora de casa, els denienses que van descendir la passada temporada de Lliga Nacional, jugaran contra al UD Oliva. El CF Alfàs del Pi contra la UE Taverenes de la Valldigna.
D'altra banda, el CF Gandia visitarà a el Mur CF.
Jornada 6 Grup 4
16/octubre | 17:00 | C.E.F. EL VERGER “A” | ONTINYENT 1931 C.F. |
16/octubre | 17:30 | C.F. INTERACCIÓ DE FUTBOL “A” | C.D. ALCOYANO “B” |
16/octubre | 18:00 | U.D. OLIVA “A” | C.D. DENIA “A” |
16/octubre | 18:00 | C.F. U.D. CALPE “A” | C.D. OLÍMPICA “A” |
16/octubre | 18:30 | MURO C.F. “A” | C.F. GANDIA “A” |
16/octubre | 19:30 | C.F. U.E. TAVERNES VALLDIGNA “A” | C.F. ALFAZ DEL PI “”A”” |
17/octubre | 16:00 | U.D. BENISA “A” | U.D. ALDAIA C.F. “A” |
17/octubre | 17:00 | U.D. PORTUARIS Disarp “A” | C.D. LLOSA “A” |
classificació Grup 4 – Jornada 5
P | Equip | Ptes | J | Dif | ratxa |
1 | C.F. ALFAZ DEL PI “”A”” | 15 | 5 | 12 | AAAA- |
2 | C.D. DENIA “A” | 15 | 5 | 10 | AAAA- |
3 | C.F. GANDIA “A” | 13 | 5 | 16 | GEGG- |
4 | C.D. ALCOYANO “B” | 10 | 5 | 4 | GGEG- |
5 | ONTINYENT 1931 C.F. | 10 | 5 | -2 | PGEG- |
6 | U.D. BENISA “A” | 9 | 5 | -1 | GPGP- |
7 | U.D. OLIVA “A” | 8 | 5 | 5 | EGPG- |
8 | C.F.U.E. TAVERNES “A” | 6 | 5 | -3 | PGGP- |
9 | C.E.F. EL VERGER “A” | 5 | 5 | -3 | PPEG- |
10 | U.D. ALDAIA C.F. “A” | 4 | 5 | 1 | EPPP- |
11 | UD PORTUARIOS-DISARP “A” | 4 | 5 | -5 | EPPP- |
12 | C.D. OLÍMPICA “A” | 3 | 5 | -3 | EEPE- |
13 | MURO C.F. “A” | 3 | 5 | -5 | PEEE- |
14 | INTERACCIÓ DE FUTBOL “A” | 3 | 5 | -11 | GPPP- |
15 | C.D. LLOSA “A” | 2 | 5 | -7 | PEEP- |
16 | C.F. U.D. CALPE “A” | 1 | 5 | -8 | PPEP- |
—