S'ha realitzat aquesta tarda a les instal·lacions de la RFEF el sorteig dels setzens de final de la Copa del Rei en què participaran 5 equips valencians, Valencia CF, Alboraya UD, UD Alzira, Llevant UD i Vila-real CF.
Segons el sistema de competició els 32 equips classificats s'enfrontaran a eliminatòries a un partit que es jugarà a casa de l'equip millor classificat, sent els aparellaments per proximitat geogràfica, sense indicar a la normativa si es poden enfrontar equips del mateix grup o no.
Al final, les eliminatòries s'han confeccionat entre els equips del mateix grup., no obstant això el Vila-real CF jugarà amb el Tudelano cinquè del grup 2.
Aquestes són les eliminatòries que es disputaran el proper cap de setmana, tot i que diversos grups no s'han pogut jugar la totalitat de partits de la primera volta que determina la classificació per a la Copa del Rei.
El partit entre el Alboraya UD i UD Alzira es disputarà el proper dissabte 15 de gener a les 17:00 hores al Municipal d'Alboraia.
Recordem que en cas d'empat en finalitzar els 90 minuts, es disputarà un temps extra de dues parts de quinze minuts cadascuna.
DATA | HORARI | LOCAL | VISITANT | |
- | ajornat | SEVILLA FC | ajornat | REAL BETIS BALOMPIÉ |
15/un | 17:00 | RACING SANTANDER | 2 - 0 | C. AT. PERINES |
15/un | 17:00 | ALBORAYA UD | pàg 0-0 | UD ALZIRA |
15/un | 20:00 | AT. DE MADRID | 4 - 1 | CULTURAL LLEONESA |
16/un | 11:30 | COM A SALUT | 3 – 2 | DEPORTIVO ALAVÉS |
16/un | 12:00 | RCD ESPANYOL | 2 – 1 | RCD MALLORCA |
FC BARCELONA | ajornat | CF DAMM | ||
16/un | 12:00 | REAL MADRID CF | 3 – 0 | RAIG VALLECANO |
16/un | 12:00 | RC CELTA DE VIGO | 2 – 1 | RC DEPORTIVO CORUÑA |
16/un | 12:00 | CLUB ATLÈTIC | 2 – 1 | SD EIBAR |
16/un | 12:00 | UD LAS PALMAS | 4 – 0 | AD HURACÀ |
16/un | 12:00 | CD TENERIFE | 2 – 0 | CD SANT JOSEP |
16/un | 12:00 | VALENCIA CF | 1 – 1pàg | LEVANTE UD |
16/un | 16:00 | GRANADA CF | 2 – 0 | CD LEGANÈS |
16/un | 17:00 | MÀLAGA CF | ajornat | CÁDIZ CF |
16/un | 18:00 | VILLARREAL CF | 6-1 Pròrroga | CD Tudelano |
Bases de la competició
PRIMERA. – EQUIPS PARTICIPANTS.
Tindran dret a participar els quatre millors de cadascun dels set grups de la Divisió d'Honor Juvenil al final de la primera volta de la fase regular. Així mateix, tindran dret a participar els quatre millors cinquens tenint en compte tots els grups de la Divisió d'Honor Juvenil.
Per a la determinació dels quatre millors cinquens es tindran en compte els apartats següents:
1) Millor coeficient de punts.
2) Diferència de gols.
3) Més gols obtinguts.
Si no es poden determinar els quatre millors cinquens per aquest procediment o faltés algun per completar allò establert, es farà un sorteig entre els millors sisens implicats fins a completar el nombre establert d'equips
DILLUNS. – DESENVOLUPAMENT DE LA COMPETICIÓ.
La competició es desenvoluparà pel sistema d'eliminatòries a partit únic.
Els emparellaments seran determinats, en la primera eliminatòria, per proximitat geogràfica i, si no, es procedirà a realitzar un sorteig per a la determinació dels mateixos. Els partits es disputaran a les instal·lacions del club que hagués obtingut millor classificació.
Per determinar els aparellaments de la resta d'eliminatòries es farà un sorteig pur, disputant els partits a les instal·lacions del club la bola de les quals fos extreta en primer lloc.
Les semifinals i final es desenvoluparan pel sistema denominat “Final Four”. Les trobades es desenvoluparan en una seu única que serà determinada per la RFEF.
Aquest sistema de competició és el vigent sense perjudici de la normativa extraordinària aprovada en supòsits extraordinaris derivats de l'COVID19.
TERCERA.- CONSEQÜÈNCIES CLASSIFICATÒRIES.
El club guanyador del Campionat d'Espanya Juvenil / Copa de S.M. el Rei rebrà la Copa que us acreditarà com a tal, que passarà a propietat de el club que la conquisti tres vegades consecutives o cinc alternes.
QUARTA. – DETERMINACIÓ DE RESULTATS COM A CONSEQÜÈNCIA D'EMPAT AL TERME DE LA TROBADA.
En cas que dos clubs finalitzessin empatats, a terme dels 90 minuts, es resoldran en els següents termes en l'ordre exposat i amb caràcter excloent:
Temps extra de dues parts de quinze minuts cadascuna.
Si al final de la mateixa seguís l'empat es procedirà a llançament de cinc penals per cada equip, davant d'una porteria comuna, alternant-se un i altre en els llançaments, declarant-campió el que més gols obtingui en els cinc llançaments. Si prosiguiere l'empat, seguiran llançant un penal cada un fins que, havent efectuat ambdós iguals números, un d'ells hagi marcat un tant més.
Amb l'única excepció de l'suplent d'un porter que no pugui continuar, només estaran autoritzats a participar a la tanda de penals aquells jugadors que a la fi de el partit es trobin en el terreny de joc, o aquells que es troben momentàniament fora d'ell mateix per lesió, canvis en l'equipament, etc..
I, a l'acabar el partit i abans de la tanda de penals o durant la mateixa, un equip té més jugadors que el seu adversari, haurà de reduir el seu nombre per equiparar-lo a el de l'equip rival, i s'informarà a l'àrbitre de el nom i el nombre dels jugadors exclosos. Cap d'ells podrà participar en la tanda (excepte en el cas descrit a continuació).
Aquell porter que no es trobi en condicions de continuar abans d'o durant la tanda podrà ser reemplaçat per un jugador exclòs per igualar el nombre de jugadors o, si el seu equip no ha utilitzat el nombre màxim permès de substitucions, per un suplent designat com a tal en la llista oficial, però el porter reemplaçat ja no podrà participar en la tanda ni podrà executar llançament algun.
Si el porter hagués executat ja un llançament, el suplent no podrà executar-ne un altre fins a la següent tanda de penals.
tot això, sense perjudici al que estableix la Regla 10 de Joc de IFAB.
QUINTA. – DATES DE DISPUTA.
Les dates seran les que es determinen a l'Annex 1 com a calendari oficial.
1/16 Normativa La Nostra Copa : 16 de gener
1/8 Normativa La Nostra Copa : 27 de febrer
1/4 Normativa La Nostra Copa : 27 de març
Semifinals i Final : 13, 14, 15 i 16 d'abril- setmana Santa