Decidits els equips que disputaran la Fase Final de Autonòmica Cadet, sent València CF primer de grup 1 i en el Grup 2 es decidirà entre Llevant UD i Vila-real CF en els partits pendents demà diumenge a les 19:00 hores.
Grup 1
Quedava només per decidir un dels equips que jugaria la Fase Final pel títol, finalment es va classificar el Alboraya UD de Rafa Lluna, a l'vèncer per 2-0 al Patacona CF, amb gols de Carlos Botiguer i José Aguilar.
Per tant, Valencia CF, Elche CF, Alboraya UD i Col·legi Salgui jugaran la fase pel títol.
Baixen a Preferent Cadet, CF Gandia, CD Alcoyano i Benicarló BF.
Local | resultat | visitant |
Colegio Salgui “A” | 3 – 1 | C.F. Gandia “A” |
C.D. Roda “A” | 7 – 1 | C.F. Benicarló B.F. “A” |
C.D. Alcoyano “A” | 0 – 2 | Elche C.F. SAD “A” |
Alboraya U.D. “A” | 2 – 0 | Patacona C.F. “A” |
C.D. Castelló, “A” | 0 – 0 | Valencia C.F. SAD “A” |
CLASSIFICACIÓ: LLIGA AUTONÒMICA CADET LLIGA 1 – JORNADA 22
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | G.F. | G.C. |
1 | Valencia C.F. “A” | 53 | 20 | 17 | 2 | 1 | 76 | 9 |
2 | Elche C.F. “A” | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 45 | 20 |
3 | Alboraya U.D. “A” | 36 | 20 | 10 | 6 | 4 | 29 | 16 |
4 | Colegio Salgui “A” | 35 | 20 | 10 | 5 | 5 | 39 | 30 |
5 | Patacona C.F. “A” | 32 | 20 | 8 | 8 | 4 | 30 | 24 |
6 | C.D. Roda “A” | 28 | 20 | 8 | 4 | 8 | 30 | 22 |
7 | C.D. Castelló, “A” | 24 | 20 | 6 | 6 | 8 | 24 | 27 |
8 | At.. Benidorm “A” | 21 | 20 | 5 | 6 | 9 | 26 | 47 |
9 | C.F. Gandia “A” | 14 | 20 | 3 | 5 | 12 | 20 | 50 |
10 | C.D. Alcoyano “A” | 10 | 20 | 1 | 7 | 12 | 16 | 46 |
11 | C.F. Benicarló B.F. “A” | 7 | 20 | 1 | 4 | 15 | 14 | 58 |
Grup 2
A falta de decidir el primer de grup i el lloc de descens que es decidirà demà a les 19:00, elTorrent CF rep a el Llevant UD i mentre que elElda Unió CF visitarà a el Vila-real CF.
Va empatar la UD Alzira contra el Hércules CF, 1-1, el que suposa la tercera posició per als alacantins, mentre que la UD Alzira es queda en cinquena posició a l'guanyar el Fundació VCF 3-0 contra SCD Intangco, amb gols de Cissé, David Gómez i Lucas Nuñez.
Local | resultat | visitant |
U.D. Vall de Uxo “A” | 2 – 2 | Kelme C.F. “A” |
C.F. Fundació VCF “A” | 3 – 0 | S.C.D. Intangco “A” |
U.D. Alzira “A” | 1 – 1 | Hèrcules C.F. SAD “A” |
Villarreal C.F. SAD | 5 – 0 | Elda Unión C.F “A” |
Torrent C.F. “A” | 0 – 3 | Levante U.D. SAD “A” |
CLASSIFICACIÓ: LLIGA AUTONÒMICA CADET LLIGA 2 – JORNADA 22
P | Equip | Ptes | J | G | I | P | GF | GC |
1 | Llevant U.D.”A” | 53 | 20 | 17 | 2 | 1 | 55 | 11 |
2 | Villarreal C.F. | 52 | 20 | 17 | 1 | 2 | 67 | 11 | <
3 | Hèrcules C.F. “A” | 31 | 20 | 8 | 7 | 5 | 37 | 31 |
4 | Fundació VCF “A” | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 29 | 20 |
5 | U.D. Alzira “A” | 28 | 20 | 8 | 4 | 8 | 24 | 24 |
6 | CF Inter San José | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 17 | 25 |
7 | Kelme C.F. “A” | 25 | 20 | 6 | 7 | 7 | 19 | 27 |
8 | Torrent C.F. “A” | 21 | 20 | 5 | 6 | 9 | 19 | 30 |
9 | Elda Unió C.F A | 21 | 20 | 6 | 3 | 11 | 24 | 40 |
10 | SCD Intangco “A” | 16 | 20 | 4 | 4 | 12 | 13 | 32 |
11 | UD Vall de Uxo A | 5 | 20 | 1 | 2 | 17 | 9 | 62 |
final a 8
Un cop finalitzada la primera fase es disputaran les eliminatòries de quarts de final que es jugaran el dimecres 16 de juny en horaris a determinar pel club que jugui de local.
En aquests moments la eliminatòries serien:
C | LOCAL | VISITANT |
C1 | 1º G1 VALENCIA CF | 4º G2 Fundació VCF |
C2 | 2º G1 Elx CF | 3º G2 Hércules CF |
C3 | 1º G2 Levante UD | 4º G1 Col·legi Salgui |
C4 | 2º G2 Villarreal CF | 3º G1 Alboraya UD |
L'ordre de joc dels enfrontaments de semifinals s'establiran en funció de la classificació a la lliga regular dels equips que accedeixin a les mateixes.
ELIMINATÒRIA | ELL | |
S1 | C1 | C4 |
S2 | C3 | C2 |
Les semifinals se celebraran el divendres 18 de juny, en el camp de l'equip que hagi obtingut millor classificació en la lliga regular.
I diumenge 20 de juny es disputaran aL'Eliana ambdues finals. A les 18:00 començarà la final de la Lliga Autonòmica Infantil i a les 19:45 la final de la Lliga Autonòmica Cadet.